Inštrukcia

Výsadba zemiakov - Pokyny a tipy na pestovanie nádob


Tomoffel je rastlina, ktorá vám umožňuje súčasne udržiavať zemiaky a paradajky. Existuje však niekoľko vecí, ktoré je potrebné vziať do úvahy pre výnosnú úrodu.

Musíte počítať veľa miesta na pestovanie zeleniny. Priestor, ktorý nie každý musí ponúknuť v hojnosti. Riešením v tomto prípade sú kombinované rastliny, ako je napríklad Tomoffel. Každý, kto si myslí, že je to všetko veľmi komplikované, je zlý. Exotika zo záhrady, ktorá v skutočnosti nie je, je dokonca veľmi nízka.

Rodina Nighthade je hybrid, ktorý bol prvýkrát odchovaný v Tübingene v 70. rokoch 20. storočia. Táto vzrušujúca novinka sľubuje priestorovo úsporné pestovanie paradajok a zemiakov. To je teraz dokonca možné s Tomoffel na balkóne alebo terase.

Nájdite správne miesto

Slnečná poloha vytvára ideálne podmienky na to, aby sa paradajke darilo. Ak chcete dosiahnuť najvyšší možný výnos, nemali by ste zvoliť príliš tmavé miesto. Penumbra sa toleruje. Teplé a slnečné miesto si vyžaduje pravidelné zavlažovanie. Aby sa rastliny nekrútili a mohli sa neobmedzene rozširovať, mal by ich hobby záhradník ponúknuť podporu.

Stručne povedané:

  • teplý
  • slnečno
  • bystrý
  • Potrebná podpora rastlín

Vyberte si ideálny podklad

Schopnosť súčasne zbierať paradajky a zemiaky nie je len potešením pre záhradkárov, ale aj výzvou pre rastlinu. Vysoko kvalitný substrát tvorí základ zdravého rastu a bohatých výnosov úrody. Nemali by ste nechať nič náhode a spoliehať sa na vysoko kvalitné rastúce médiá. Špeciálna paradajková pôda tiež umožňuje zemiakom prosperovať. Okrem toho môže byť zrelý kompost primiešaný do substrátu ako prírodné hnojivo. Podklad by mal byť stále dobre odvodnený, pretože Tomoffel netoleruje podmáčanie vodou.

»Tip: Príliš ťažká pôda sa dá prepustiť pridaním štrku alebo hrubého piesku.

Stručne povedané:

  • výživný
  • priepustný
  • voľne

Výsadba zemiakov - vysvetlené krok za krokom

Predbežne pestované rajčiaky budú k dispozícii v záhradných špecializovaných obchodoch od apríla. Mladé rastliny, ktoré sú asi 30 centimetrov vysoké, sa nachádzajú v jednotlivých kvetináčoch. Po zakúpení by ste nemali ihneď začať s výsadbou. Rastliny si zvyknite na vonkajšie teploty postupne po dobu asi dvoch týždňov.

Ako môžem ísť o výsadbu?

❶ Vyberte miesto
❷ Zaistite podklad
❸ Vykopajte výsadbový otvor
❹ Zalejte rastlinu
Einsetzen Vložte závod
❻ Doplňte paradajkovou pôdou
❼ Podlahu dobre zatlačte
❽ Zalejte rastlinu

Po nájdení slnečného miesta je možné výsadbovú jamku vykopať. To by malo byť asi dvojnásobok šírky a hĺbky koreňovej gule. Ak sa má použiť existujúci substrát, mal by byť vybavený hoblinami z kompostu alebo rohoviny a po vysadení paradajok paradajkovým hnojivom (moje odporúčanie: dlhodobé hnojivo Compo rajčiaka). Ak je rastlina umiestnená v komerčne dostupnej paradajkovej pôde, vytvárate optimálne podmienky. Potom obsahuje všetky potrebné živiny, vďaka ktorým sa darí paradajkam aj zemiakom. Pred výsadbou je vhodné rastliny zalievať. Na tento účel sa paradajka ponorí do vedra s vodou, až kým už nebudú bubliny.

Môže sa Tomoffel kultivovať v vedre?

Kultivácia v vedre je možná a ponúka mnoho výhod. Odteraz sa paradajky a zemiaky môžu zbierať aj na malom priestore. Ich udržiavanie v vedre však znamená obmedzenie pre rastlinu v porovnaní s pestovaním vonku. Hobby záhradník by sa preto mal snažiť vytvárať ideálne podmienky pre rast. Začína sa výberom kvetináča. Vedro by nikdy nemalo byť príliš malé alebo príliš ploché.

»Tip: Ak má byť zber zemiakov čo najhojnejší, musí mať pestovateľ kapacitu najmenej 40 litrov. Priemer by nemal byť menší ako 50 centimetrov.

Kontajnerové rastliny majú zvýšenú potrebu vody a živín. Nemalo by sa vynechať pravidelné zavlažovanie. Vyvarujte sa zamokrenia. Môže pomôcť odvodnenie, ktoré sa spracuje do spodnej časti nádoby a môže pozostávať z ílového granulátu alebo štrku.