Starostlivosť

Blanch špenát - takto sa to robí


Pri varení špenát stráca zelenú farbu a veľa vitamínov. Aby sa tomu zabránilo, malo by sa to na krátku dobu vyraziť. Prečítajte si, ako to funguje.

Špenát je úplne chutný a veľmi obľúbený ako príloha s mladými i starými. Nemusí to však byť vždy smotanový smotanový špenát z oddelenia mrazenia, aj keď je čerstvo uvarený, špenát je zážitok absolútnej chuti.

Určite to stojí za to, ak pestujete špenát vo vlastnej záhrade. Málo práce a budete odmenení čerstvým špenátom.

Aby sa špenát neskôr na doske neobjavil sivý a nevzhľadný, musí sa najprv blanšírovať. Takto získava svoju zelenú farbu a nespôsobuje zvláštne pohľady na obedový stôl. Okrem toho sa zachovávajú dôležité vitamíny.

Blanch špenát - vysvetlené v 6 krokoch

Predtým, ako začnete, je dôležité vedieť, že pri blanšírovaní sa špenát zrúti rovnako ako kel. Aby ste mali v hrnci dobrú porciu, musíte blanchovať množstvo špenátu.

Teraz to začína ...

Krok 1:

Pred blanšírovaním špenátu ho musíte dostatočne umyť. Najlepšie je dať špenát do sita. Potom osušte kuchynské utierky alebo uterák.

Krok 2:

Teraz priveďte do varu veľkú nádobu s vodou. Ak si chcete špenát trochu osoliť, môžete do vody jednoducho pridať trochu soli.

Krok 3:

Teraz pripravte veľkú misku studenej vody a kocky ľadu. Miska by sa mala naplniť do troch štvrtín kockami ľadu, potom zvyšok pokryť vodou.

Krok 4:

Teraz vložte špenát do hrnca. Nechajte špenát variť pol minúty až celú minútu. Počas varenia sa rozsvieti na zeleno.

Krok 5:

Teraz vypusťte vodu a špenát chytte do sita a dobre odtečte.

Krok 6:

Teraz vložte špenát do ľadovej vody a nechajte ho niekoľko minút vychladnúť. Proces varenia je prerušený náhlym chladom a špenát zostáva pevný k uhryznutiu.