Inštrukcia

Ružová akácia - rastlina, starostlivosť a odrezanie


Ružová akácia so svojimi žiarivo ružovými kvetmi kvetov je výnimočným kvitnúcim kerom. Informácie o umiestnení a údržbe nájdete tu.

Ružová akácia (Robinia hispida), čo je priaznivé meno. Okamžite sa prebudia myšlienky ruží a silné, jasne ružové a voňavé kvety. Inak tento okrasný strom nemá nič spoločné s kráľovnou kvetín. A termín agát? Je to iba polovica správnosti, iba vzhľad kríka pripomína agát. Táto nádherná okrasná rastlina by sa v skutočnosti mala nazývať „ružovým červenaním“. Koniec koncov, spoločná robinia bola inšpiráciou pre mnoho nových odrôd. Ružová akácia patrí medzi najnovšie hybridy.

Portrét ružovej akácie

Robinia hispida alebo rosacacia je nádherná ružová až červená fialová kvetina lila. Kvôli svojim červeným štetinám na oranžovo-hnedých výhonkoch sa okrasný strom tiež nazýva štetinový robinia alebo štetinový robin. Motýľové kvety rozprestierajú svoje svetlé farby po fialovom kvete od mája do júna na zhlukoch kvetov. Po rozkvetu kríky zdobia leto nápadne opeřené listy.

Neobvyklá kvitnúca rastlina je otužilá a môže dosiahnuť výšku medzi 1,5 a 3 metrov.

Poloha a podlaha ružovej akácie

❍ Miesto:

Vybrali ste si ružový agát? Najlepšie je umiestniť okrasný ker na slnečnom mieste. Ľahšia penumbra je tiež tolerovaná touto rastlinou. Nemalo by to však byť viac tienisté, inak je potlačená kvetová sila ružovej akácie.

Keďže vetvy Robinia hispida sú veľmi náchylné na poškodenie, toto miesto by malo byť čo najviac chránené pred vetrom.

❍ poschodie:

Ružová akácia na zemi kladie veľké nároky. Pôda by už mala byť priepustná pre vodu. Kvitnúci krík má rád vlhkú, ale nie vlhkú pôdu. Pôda môže mať tiež málo živín a môže byť mierne vápenatá.

Ako sa správne starať o ružovú akáciu

Zavlažovania:

Zavádzanie novej výsadby mierne, ale pravidelne v prvých dvoch až troch rokoch. Keďže ružová agát rastie iba približne 20 centimetrov za rok, koreňová plocha sa za prvých pár rokov zatieni len trochu a vlhkosť v pôde sa vyparí. Neskôr sa zalievanie uskutoční iba počas dlhšieho obdobia sucha. Uistite sa však, že nedochádza k zamrznutiu.

Hnojenie:

Ružová akácia kladie malé alebo žiadne nároky na prísun živín. Do kvetu kríka môžete pridať kompost a jemne ho spracovať do koreňovej oblasti. Kompost aktivuje mikroorganizmy v pôde a chráni tak pôdu pred zhutnením.

Zadná časť:

Až v lete alebo na jeseň je Robinia hispida rezaná a potom normalizovaná. Konkrétne to znamená, že sa odstráni suché alebo odumreté drevo. Nechajte prerezávanie strihu na jar. Potom sa v dreve zdvíha miazga a kvitnúci ker má pri rezaní tendenciu krvácať.

Zhrnutie:

Ružová akácia pochádza z robinií a nie tak, ako by sa očakávalo od rodu Acacia. Vytrvalý kvitnúci krík uprednostňuje slnečné a chránené miesto s dobre odvodnenou pôdou chudobnou na živiny. Okrasné drevo sa nalieva iba mierne. Nie je potrebné podávať živiny. Ružová akácia sa nereže až v lete alebo na jeseň. Jarný rez poškodzuje krík.