Sadenice

Presádzanie ibišteka - pokyny a tipy na umiestnenie


Z času na čas existujú dôvody na implementáciu ibišteka v záhrade. Tu uvádzame tipy na úspešnú transplantáciu.

Niekedy nesklame, že ibištek sa musí presádzať na záhrade. Môže to byť vtedy, keď sa krík príliš svieži a nedá sa dostatočne šíriť. Alebo predchádzajúce miesto bolo kedysi nepriaznivé. Určite existujú aj iné dôvody. Nech už je to akokoľvek, ibištek v budúcnosti splní všetky očakávania milovníka záhrady na svojom novom mieste. Tu nájdete niekoľko tipov, čo robiť a čo treba zvážiť.

Zmena umiestnenia v záhrade

Ak teda musíte hibiscus premiestniť na záhrade, najlepší čas je od konca augusta do septembra. V tomto čase už nie je ker vystavený vysokému teplu a riziko jeho rýchleho vyparovania je nízke.

❶ Toto je najlepší spôsob, ako postupovať

Pri presádzaní ibišteka by ste mali byť opatrní. Pretože v priebehu rokov ker vytvoril široký koreňový systém, a to je veľmi citlivé na poškodenie. Ibištek má však šancu dobre rásť na novom mieste.

Jedna vec, ktorú treba poznamenať, je, že koreňový systém rastliny je približne rovnako veľký ako podzemná štruktúra rastlín nad zemou - niekedy dokonca o niečo viac. Vláknité korene, ktoré sú dôležité pre prežitie, sa nachádzajú v najvzdialenejšej oblasti koreňového systému.

Pred vysadením kríkov ibišteka koncom leta alebo začiatkom jesene musíte na jar prerezať korene mierne bližšie ku kmeňu. Týmto spôsobom sa v skrátenom koreňovom systéme tvoria nové vláknité korene. Pichnite korene do bodu, v ktorom budete neskôr rýľovať.

❷ Veľkosť otvoru na výsadbu

Pred vykopaním kríka najskôr vykopte výsadbový otvor. Musí byť dostatočne veľká, aby mala podpníky ibišteka dostatok priestoru a mohla sa rýchlo rýchlo rozširovať.

Zdvihnite výsadbovú dierku dvakrát tak širokú ako podzemok, ktorý sa má transplantovať, a rovnako hlboký.

S výkopovou zeminou vyplňte výsadbový otvor po premiestnení kvitnúceho kríka. Medzi tým by ste mali občas zalievať zem.

After Po presadení bezpečne držte

Po premiestnení dajte svoj ibištek bezpečne na seba. Tým sa zabráni tomu, aby sa novoformované korene odtrhli možnou búrkou.

Potom, čo ste pevne postavili nohu na zem, pripevnite krík na niekoľko stĺpikov.

Site Miesto výsadby udržujte vlhké

Po presadení by sa mala pôda, v ktorej sa ibištek používal, pravidelne zalievať.

Počas nasledujúcich dvoch až troch rokov by ste sa mali uistiť, že pôda okolo kríka je udržiavaná vlhká. Rovnako ako všetky kríky nesmie ibištek vyschnúť.