Tipy a triky

Sušenie machu v rúre - je zaručené, že uspeje


Sušený mach je obľúbený remeselný materiál, ktorý sa často kupuje. Ale to nemusí byť tak. Môžete tiež ľahko vysušiť mach v rúre. Tu nájdete, ako to funguje a ktoré odrody najlepšie fungujú.

Na Veľkú noc, jeseň a Vianoce - Moos je všestranným talentom, pokiaľ ide o kreatívne remeslá. Vence, hniezda a aranžmány sú zdobené machom, ktorý vytvára kontrast s farebnými figúrkami alebo kvetmi.

V obchodoch si môžete kúpiť hotový sušený mach, ale to v žiadnom prípade nie je potrebné, pretože sa dá ľahko sušiť aj doma vo vašej rúre. Majitelia záhrad, ktorých trápi mach, majú mnoho využití. Aby sa proces sušenia neprejavil, mali by ste sa držať nasledujúcich tipov.

Sušiaci mach - takto funguje v rúre

Ak v sušiarni vysušíte mach, môžete to urobiť veľmi rýchlo. Vzhľadom na to, že v porovnaní so sušením na vzduchu alebo zahrievaním je omnoho menej času zbytočným sušením. Zároveň nejde o najekologickejšiu metódu. Koniec koncov, rúra používa elektrinu, zatiaľ čo sušenie na vykurovaní alebo na vzduchu je oveľa udržateľnejšie a tiež lacnejšie. Sušenie machu v peci je však dobrou voľbou vďaka teplotám, ktoré tam prevládajú, aby sa vylúčili prípadní škodcovia, ktorí môžu v machu žiť.

Pri sušení machu nie je len dôležité, aby sa z machu odstránila prebytočná vlhkosť. Aby bol mach odolný, musí byť tiež zbavený živých škodcov. Toto funguje spoľahlivo v rúre. Pred vložením machu do rúry sa odporúčajú nasledujúce bezpečnostné opatrenia:

❶ Najlepšie je opláchnuť mach machom (vriacim, z kanvice alebo hrnca), aby ste od začiatku bojovali proti škodcom.
❷ Potom mach dostatočne vypustite
❸ Teraz zarovnajte plech na pečenie s veľkým množstvom kuchynského papiera (pokiaľ možno s niekoľkými vrstvami).
❹ Položte mach na plech na pečenie
❺ Na plech na pečenie nedávajte dvojité vrstvy machu, pretože proces sušenia potom trvá dlhšie

Pretože mach by mal byť umiestnený v rúre iba pri najnižšej rýchlosti ventilátora, nie je nevyhnutné nechať rúru zohriať ako prvú. Mech by sa však mal prevrátiť najneskôr po desiatich minútach, aby sa zabezpečilo rovnomerné vysušenie. Na dosiahnutie najlepších možných výsledkov má zmysel, ak nie sú dvierka rúry úplne zatvorené, ale zostávajú mierne otvorené. Keď otočíte kúsky machu, musíte byť citliví. Toto je jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby sa kusy machu nerozpadli na menšie jednotlivé časti.

Iné alternatívy suchého machu

Ako už bolo spomenuté, mach môže byť sušený nielen v rúre, ale aj na vykurovaní a na vzduchu. Kým sušenie vzduchu je užitočné v teplejšom období, sušenie machu na ohrievači je možné iba v chladnejších obdobiach počasia. V peci sa však mech môže sušiť po celý rok v kratšom čase. Toto je zvlášť výhodné, ak je dôležitý faktor času. Pretože v sušiarni je proces sušenia rýchlejší.

Okrem toho mnohí ľudia uprednostňujú túto metódu, pretože sušenie v peci považujú za účinnejšiu ochranu pred škodcami. Vrúcu vodu treba naliať na mach pre každý druh sušenia, ale teploty v rúre sú vyššie ako pri zahrievaní alebo sušení na vzduchu. To poskytuje väčšiu bezpečnosť, ak niektoré pretrvávajúce škodce prežijú v horúcom vodnom kúpeli.

Existujú však aj ľudia, ktorí by nikdy nechceli vysušiť mach v rúre. Existuje jednoduchý dôvod. Pretože ak sa v machu nájdu škodcovia, môžu sa dostať aj do domácej rúry. Nemôžu tam prežiť z dôvodu vysokých teplôt, ale samotná myšlienka je už pre niektorých ľudí hrôzou.

Optimálny mach pre ďalšie spracovanie

Ak sa nechcete obťažovať rozbitými zlomkami machu v rúre, nemali by ste si nič vziať. Tieto druhy machu sa osvedčili:

  • rašelinníkov
  • pečeňovník

Mech nájdete podľa možnosti na tienistých miestach. Ak chcete zbierať mach vo voľnej prírode, nemali by ste si vziať viac ako polovicu hrubých vankúšov. Je to mimoriadne dôležité, aby sa mechová rastlina následne mohla regenerovať. Ak to nie je žiaduce, pretože mach v záhrade je vnímaný ako rušivý, je možné celý mach odstrániť.

Mech suchý na vzduchu

Pri sušení na vzduchu by sa okrem zabíjania škodcov vriacou vodou mali rešpektovať aj tieto tipy:

  • Umiestnite mach do sita, aby ste naň naliali vodu
  • Potom mach dostatočne dlho a na dlhú dobu vypustite
  • Potom mach vložte na kuchynský papier (kuchynský papier by mal byť čo naj nasiakavejší, t. J. Čo najkvalitnejší)

Alternatívou sušenia v peci je miesto, ktoré je čo najtmavšie a dostatočne vzdušné na to, aby mach mohol vo vašej domácnosti vyschnúť. Tento proces zvyčajne trvá niekoľko dní. S trojitou vrstvou kuchynského papiera, ktorá by mala byť obzvlášť savá, môže byť mach aplikovaný aj priamo do ohrievača, aby vyschol.

Pretože sú vyššie teploty ako v čistom vzduchu v interiéri, je dôležité striedať mach raz denne. Po úplnom vyschnutí machu by mal byť okamžite vytiahnutý z kúrenia. Chladič nesmie byť príliš horúci, pretože mach musí pomaly a rovnomerne vysychať.

Sušiaci mach - takto si zachováva svoju zelenú farbu

Ak chcete použiť mach na ručné práce alebo na zdobenie, určite si chcete zachovať svoju pôvodnú farbu, a to zelenú. Pri sušení sa to však môže stratiť. Aby ste tomu zabránili, mali by ste urobiť nasledujúce kroky:

❶ Zmiešajte 2 diely glycerínu s 1 dielom denaturovaného alkoholu
❷ Namočte mach do zmesi
❸ Zmes nechajte pôsobiť dobrých 10 minút
❹ Potom mach nechajte vyschnúť
❺ To znamená, že mach sa dlhodobo zachováva a stále svieti v obzvlášť krásnom odtieni zelene