Starostlivosť

Katalóg environmentálnych pokút: Tieto postupy môžu byť v záhrade drahé


Pokuty sú automaticky spojené s cestnou premávkou, ale niektoré postupy v záhrade môžu tiež znamenať, že musíte zaplatiť prísny trest. Čo je napr. nájdete tu.

Keď uvažujete o katalógu pokút, okamžite máte vysoké pokuty za príliš rýchlu jazdu, nesprávne parkovanie alebo používanie mobilného telefónu za volantom. Koniec koncov, takto sa to stáva dosť často. Mnohí nevedia, že existuje aj environmentálny katalóg pokút. Tu sa trestajú osobitné trestné činy v oblasti životného prostredia.

Každý federálny štát má svoj vlastný katalóg environmentálnych pokút. Výška pokuty závisí od vášho bydliska.

Zoznam všetkých priestupkov a zodpovedajúcich pokút rozložených podľa spolkových štátov nájdete na adrese bussgeld-info.de.

V tomto bode sa mnohí samozrejme pýtajú, čo sa môže na ich záhrade urobiť zle, čo môže pokuta znamenať. Chcel by som vám poskytnúť stručný prehľad najdôležitejších trestných činov.

4 priestupky, ktoré môžu byť v záhrade drahé

Záhrada je na vás a môžete na nej robiť, čo chcete? Bohužiaľ to tak nie je. Každý musí dodržiavať určité pravidlá. V záhradníckych záhradách je často oveľa viac predpisov ako niekto s vlastným majetkom. Chcel by som vám predstaviť základné veci, ktoré sú trestné pre všetkých a ktoré môžu viesť k vysokým pokutám.

❖ urobiť oheň

Praskajúci oheň v záhrade prináša útulnosť a vytvára zvláštnu atmosféru. Vo večerných hodinách po práci alebo o víkende s deťmi môžete stráviť veľa príjemných hodín pri ohni. Je však skutočne povolený oheň? Faktom je, že otvorený oheň vždy zahŕňa nebezpečenstvo.

Všetky krby, ktoré nemajú uzavretý ohňovzdorný kontajner, sa považujú za otvorené požiare.

Je dôležité vedieť, že oheň všeobecne podlieha určitým pravidlám. Líšia sa nielen v závislosti od spolkového štátu, ale často aj v závislosti od obce alebo mesta.

V zásade však možno povedať, že spaľovanie záhradného a domáceho odpadu je zakázané. To často vytvára silný dym a zápach, ktorý sa môže rýchlo stať sporom so susedom. Aby ste boli na bezpečnej strane a vyhli sa vysokej pokute, mali by ste sa na mieste informovať, ktoré predpisy platia. Informácie vám môžu poskytnúť tieto orgány:

 • policajné orgány
 • Ordnungsamt
 • environmentálne agentúra
 • požiarny zbor

Porušenie môže byť v Hamburgu a Meklenbursku - západnom Pomoransku veľmi drahé. To môže mať za následok pokuty až do výšky 5 000 EUR.

❍ Pravidlá požiaru

Okrem miestnych požiadaviek existujú aj základné pravidlá pri nastavovaní a vykurovaní krbu.

 • Je potrebné dodržať minimálnu vzdialenosť 10 metrov od okolitých budov. Dokonca aj rýchlo horľavé miesta, ako napríklad drevený prístrešok, by mali byť dostatočne ďaleko od skutočného ohňa.
 • Spaľujte iba suché a prírodné drevo. Na kompost sa ukladá záhradný odpad, napríklad kefové drevo, orezávanie plotov a listy.
 • Požiare s rozmermi 1 × 1 meter sú bez súhlasu. Okrem toho musíte vždy získať súhlas.
 • Okolo krbu by ste mali postaviť ochrannú stenu, aby sa zabránilo šíreniu ohňa. Môže byť postavený z piesku alebo kameňa.
 • Vždy majte pripravený hasiaci prostriedok, aby ste v prípade núdze mohli okamžite zasiahnuť. Voda, piesok, hasiace prístroje a požiarne pokrývky sú možné.
 • Pri silnom vetre alebo dlhodobom suchu by ste sa mali vyvarovať požiaru.
 • Dbajte na to, aby ste pozorovali oheň, kým nezhasnú uhlíky.

❖ Zlikvidujte záhradný odpad

Práve sme spomenuli, že záhradný odpad sa nesmie spaľovať. Ale môžete sa jednoducho zbaviť? Samozrejme, že nie. Každý, kto uloží svoj záhradný odpad do lesa, musí čeliť vysokým pokutám. Napríklad v Sársku je vedro nákladov na záhradu. a domový odpad okolo 200 eur, kmeň v Dolnom Sasku, napríklad 400 eur, a tí, ktorí v plnej miere nakladajú s nákladným autom, môžu v niektorých spolkových štátoch, ako sú Brémy, Hamburg, Meklenbursko-Predné Pomoransko, Dolné Sasko a Sársko, očakávať pokutu vo výške okolo 500 eur.

Aby sa predišlo zbytočným trestom, je lepšie správne zlikvidovať odpad, ktorý vzniká v záhrade. Tu je malý zoznam, kde sa dá vziať špeciálny odpad.

odpaduMiesto / použitie zneškodnenia
vyhĺbenie
 • naďalej sa používajú vo vašej vlastnej záhrade
 • Inzerujte a predávajte
 • Dodávka do mesta alebo obce
 • priniesť na skládku
odvetvovanie
 • Koste trávu kompostom
 • Bio zásobník na vetvičky, orezávanie živých plotov, odpad z kvetinových záhonov, burín atď.
listy
 • Likvidácia v meste alebo v komunite pomocou špeciálnych tašiek
 • Domový odpad alebo biologický odpad
 • Vytvorte mulč a zmiešajte ho s rozdrvenými konármi a odrezkami na trávu, čím vytvoríte zimnú ochranu rastlín
hnoj
 • kompost
 • pýtajte sa na farmách
 • Požiadajte o prijatie zariadenia na výrobu bioplynu

❖ Odrežte živý plot

Rezanie živých plotov je súčasťou pravidelného záhradníckeho práce rok čo rok. Existuje veľa odpadu, ktorý, ako je uvedené vyššie, sa nemôže spáliť. V tomto kontexte to však nie je jediný zákaz. K tomu sa pridáva skutočnosť, že podľa spolkového zákona o ochrane prírody, odsek 39, odsek 5, veta 2, podľa gesetze-im-internet.de, je dokonca zakázané prerušiť zabezpečenie v určitom časovom období.

Zákon stanovuje:

„Je zakázané rezať živé ploty, živé ploty, kríky a iné kríky, ukladať ich na palicu alebo ich odstraňovať v období od 1. marca do 30. septembra; Jemný tvar a udržiavacie kusy sú povolené na odstránenie rastu rastlín alebo na udržanie zdravých stromov. ““

Dôvodom zákazu je ochrana zvierat a kríkov. Ale aj tu platia rôzne predpisy v závislosti od federálneho štátu.

Najvyššia pokuta za nezákonné odstránenie alebo poškodenie živých plotov sa očakáva v Meklenbursku - Prednom Pomoransku. Tu môže tento trestný čin stáť až 100 000 eur.

Údržbové rezy, napríklad na odstránenie odumretého dreva, sú povolené po celý rok.

Ďalším bodom, ktorý môže mať za následok pokutu, je výška živého plotu. Je to však záležitosť krajiny. Vo väčšine prípadov nesmie byť živý plot vyšší ako dva metre - ak je vzdialenosť od susedného domu 50 centimetrov.

❖ Jasný sneh

Veľké pokuty môžu tiež viesť k tlačeniu snehu, alebo keď tak neurobíte. V zásade je každý vlastník domu povinný vyčistiť cesty pred vlastným majetkom od snehu. V prípade nájomcov je v zmluve o prenájme stanovené, či za ňu zodpovedajú alebo nie.

Ak sneh nie je vyčistený alebo pokropený, keď je klzký, môže byť dvakrát drahší.

 1. Ak niekto spadne a sám sa zraní, môže požadovať náhradu škody.
 2. Obec môže uložiť pokutu.

Opäť sa líši v závislosti od štátu. Vo väčšine častí Nemecka to stojí až 500 eur, najdrahšie v Hamburgu. Chodník, ktorý nie je zúčtovaný, môže stáť až 50 000 EUR.

Je dôležité vedieť:

❍ Čas na vyčistenie snehu:

 • v pracovné dni od 7:00 do 20:00
 • Nedele a sviatky: 8:00 - 22:00 do 20:00

V tomto prípade musia byť chodníky čisté cez víkendy o 7:00 a 22:00.

„Aby ste boli na bezpečnej strane, pozrite si aj svoje mestské štatúty. Niekedy existujú malé odchýlky.

❍ Frekvencia odstraňovania snehu:
Pri silnom a dlhotrvajúcom snežení nestačí vyčistiť cestu iba raz denne. Odporúča sa to urobiť v primeranom čase.

V prípade klzkých podmienok sú povinní sa pravidelne šíriť. Toto bolo dokonca zaznamenané v rozsudku Spolkového súdneho dvora na gratis-urteile.de.

❍ Použitie rozmetávaného materiálu:
Pri šírení materiálu sa uistite, čo používate. Používanie soli je v mnohých zákonoch zakázané. Vhodný je piesok alebo piesok.

»Pozor: Netlačte sneh na cestu.