Ponúk

Rezná skvelá sviečka - tipy na čas a nástroje


Kedy krájať nádhernú sviečku v najlepšom prípade sa liehoviny líšia. Na jeseň alebo lepšie na jar? Hovoríme vám, ako to urobiť správne.

Nádherné sviečky sú krásne rastliny, ale s malou starostlivosťou - najmä na začiatku jesene a zimy. Koniec koncov, tieto rastliny nie sú naozaj vytrvalé. Dobrá správa: veľkolepé sviečky sa dajú pomerne ľahko prezimovať.

V tejto súvislosti je dôležité nielen použiť dostatočne veľký hrniec alebo vedro, ale tiež rozhodnúť o správnom mieste. Často sa však zabúda na to, že je potrebné prerezávať, aby sa zaistilo, že nádherné sviečky môžu v nasledujúcom období opäť žiariť v plnom kvete. Ak budete postupovať podľa nižšie uvedených tipov, môžete sa tešiť na nádherné postriekanie farby v domácej záhrade nasledujúci rok, od júna do októbra.

Príprava na prezimovanie

Mnoho hobby a profesionálnych záhradníkov prezimuje svoje nádherné sviečky vonku a v tejto súvislosti sa rozhodne pre miesto chránené najmä pred vetrom a počasím.

Tým, že pri prerezávaní robíte správnu vec, zaistíte, aby rastlina mohla stále viac vytvárať hibernácie. Je dôležité poznamenať, že stonky sú skrátené na desať až 12 centimetrov nad zemou. Týmto spôsobom môžete zaistiť, že nádherné sviečky budú v budúcej sezóne rásť ešte viac a vyrastať.

Optimálny čas na prerezávanie

Aj keď mnoho záhradkárov je stále za to, aby si pred svadbou, t. J. Na jeseň, znížili veľkolepé sviečky, existuje ešte jeden názor, ktorý hovorí, že je to nesprávny čas. Dôvod je uvedený v tom, že odstrihnutie na jeseň by mikrobom poskytlo perfektnú príležitosť šíriť sa v nádherných sviečkach. Preto sa odporúča znížiť na jar.

Ako jeden z protiargumentov k tejto práci sa často uvádza, že je ťažšie obmedzovať na jar (a medzi mnohými inými alebo novo rastúcimi rastlinami).

Čo je správne

Aj keď sa dve strany v súčasnosti stretávajú s ohľadom na ten pravý čas na prerezávanie, väčšina záhradníkov si stále na jeseň zvolí prerezávanie.
V tejto súvislosti je obzvlášť dôležité neodrezávať nádherné sviečky príliš skoro a samozrejme, ako pri rezaní ruží a podobne, používať ostré nástroje. Toto je jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby sa rany spôsobené prerezaním mohli hojiť zväčša bez toho, aby zanechali akékoľvek zvyšky. Dezinfikovaním zariadenia zabránite šíreniu baktérií.

Z tohto dôvodu nemusí byť prerezávanie nádherných sviečok na jeseň „nebezpečnejšie“ ako zodpovedajúci postup na jar. S trochou väčšej opatrnosti a uvedomením si opatrnosti a bez spôsobenia veľkých zranení je zvyčajne možné orezávanie na jeseň bez problémov.

»Tip: Ak chcete, zoberte semená nádherných sviečok ručne a znovu ich zasejte na vhodné miesto v posteli.