Starostlivosť

Stlačenie granátového jablka - takto získate lahodnú šťavu


Šťava z granátového jablka má pozitívny vplyv na vaše blaho. Ukážeme tri metódy stláčania granátového jablka.

Aj keď granátové jablko má svoju hlavnú sezónu v nemeckých obchodoch, najlepšie na konci jesene, je veľmi populárne po celý rok. Či už ide o ovocný šalát, rafináciu jedál zo zveriny alebo ako krém - granátové jablko je veľmi univerzálne. Okrem rôznych pokrmov si môžete pripraviť aj šťavu z granátového jablka. Červená šťava môže pôsobiť zázraky, najmä v chladnom období alebo pri problémoch s močovým mechúrom.

V obchode nie je šťava nevyhnutne lacná, a preto si ju môžete pripraviť sami doma. Samozrejme, máte tu viac práce, ale presne viete, čo je v nej, a nemusíte sa starať o žiadne prísady.

Pripravte si šťavu z granátového jablka sami - je to také ľahké

Stlačenie granátového jablka môže spôsobiť zákerný neporiadok v kuchyni. Najlepším spôsobom, ako začať, je chrániť seba a svoju kuchyňu pred postriekaním. Je ťažké ich odstrániť.

Metóda 1: Použite lis na citrusové plody

Chutné ovocie oddeľte ostrým nožom na polovicu. Potom každú polovicu stlačte krúživým pohybom na lisu na citrusové plody. Jadrá sa zachytia v zbernej miske a v miske máte iba šťavu. Potom stačí naliať šťavu do pohára a máte hotovo.

"Tip: Na odstránenie šťavy z ovocia bez zanechania zvyškov musíte vyvinúť určitý tlak.

Metóda 2: šťava bez postriekania červenej farby

Šťavu možno ľahko pripraviť aj bez postriekania tým, že ovocie vopred dôkladne premiešate na stole. Jadrá sa tu oddeľujú od pokožky a následné odšťavovanie sa stáva detskou hrou. Ak sa misa ešte necíti dosť mäkko, môžete trochu pomôcť. Škrupiny dobre pritláčajte prstami, aby sa posledné semená uvoľnili z pokožky. Potom musíte granátové jablko pichnúť vidličkou alebo špáradlom a zbierať šťavu, ktorá z neho tečie, do misy alebo pohára. Tu a tam zatlačte ovocie, aby z neho vytiekla všetka šťava. Týmto spôsobom si určite ušetríte všetky postriekania odevov, tapiet a kuchynského nábytku.

Lisovacie granátové jablko - video pokyny:

Metóda 3: Použite odšťavovač

Odšťavovač existuje aj v mnohých domácnostiach. Môžete to samozrejme použiť aj na prípravu šťavy z granátového jablka. Najprv musíte oddeliť semená od misky a potom ich jednoducho vložiť do odšťavovača (lacný tu v Amazonii) a stlačiť. Dobrá vec na týchto zariadeniach je, že šťava a dužina sa zhromažďujú v dvoch rôznych nádobách.

Ak sa vám buničina neobťažuje, môžete použiť aj jednoduchý mixér alebo mixér. Tu dostanete menej šťavy, ale skôr smoothie, ale je tiež veľmi chutné.