Výzdoba

Udržujte sférický robin - hibernáciu správne, vodu a hnojenie!


Dobrá správa: guľový robot je pomerne ľahko udržiavateľný a vytrvalý. Mali by ste však vedieť niečo o domovníku.

Sen o vlastnom domovníku nemusí zostať, pretože s guľovým robinom sa našla rastlina, ktorá sa dá ľahko integrovať do malých záhrad alebo dokonca pestovať na balkóne a terase. Pekné stromy s jemnými listami a atraktívnymi jesennými farbami sa javia ako atraktívne a ľahko sa ošetrujú. Mali by ste sa však riadiť niektorými tipmi a radami, aby sa agát dobre vyvíjal a bol ušetrený od chorôb a škodcov. Teraz sa naučte, ako môžete prispieť k optimálnemu vývoju sférického robina.

Vodný guľový robin správne

Hobby záhradník tu v skutočnosti nemôže robiť nič zlé. Pravidelné zalievanie je potrebné iba v prvých týždňoch a mesiacoch po výsadbe. Potom je potreba kvapaliny obzvlášť vysoká. Z tohto dôvodu nezabudnite sférický robin pravidelne zalievať, ale nie príliš hojne, aby to neviedlo k zamokreniu. Ak je zavlažovacia voda ťažko odvádzateľná, pretože substrát sa javí príliš ťažký a pevný, vlhkosť sa hromadí v pôde a korene sú napadnuté. To môže rýchlo viesť k smrti rastlín, najmä v mladých a málo rozvinutých rastlinách.

Staršie rastliny sa zvyčajne zásobujú vlhkosťou a väčšinou sa spravujú dažďovou vodou. Sférický robin vyžaduje vodu iba vtedy, keď sú dlhšie obdobia sušenia, a potom by sa mal sporadicky napojiť.

Správne hnojte sférické Robin

Sférický robin má mierne nutričné ​​požiadavky. Ak je pôda príliš neplodná, rastliny sa spolu nevychádzajú. Preto pri príprave pôdy pred výsadbou nie je len dôležité venovať pozornosť priepustnosti substrátu, ale tiež zodpovedajúcim spôsobom aktualizovať substrát. Príprava pôdy tiež zahrnuje uvoľnenie substrátu pridaním štrku alebo piesku. Pri tejto príležitosti je možné výkop kombinovať s kompostom. Týmto spôsobom rastliny dostanú počas výsadby všetky potrebné živiny a môžu sa zásobovať organickým hnojivom. Nie je potrebné ďalšie hnojenie.

Loptový robin ako kontajnerová rastlina - čo by sa malo zvážiť?

Pestovanie v vedre vyžaduje trochu viac údržby. Pretože sa zdá, že prívod substrátu do kvetináča je obmedzený, musí byť sférické robinové zariadenie v sejačke pravidelne napájané. Voda, ako je opísané, skôr mierne, aby sa voda nevytvorila v kvetináčoch.

»Tip: Sadenice by mali mať dostatočné odvodňovacie otvory.

Zamedzeniu zamrznutiu možno zabrániť aj vtedy, ak na dno kvetináča nanesiete štrk alebo lávový granulát a potom vyplníte substrát. Sférický robin pravidelne zavlažujte počas fázy rastu a zabezpečte, aby rastliny nevyschli ani v zime. Zabezpečte dostatočný prísun živín pre rastlinu v nádobách pridaním kompostu alebo hoblín z rohov alebo podávaním tekutého hnojiva v nízkej koncentrácii počas fázy rastu.

Zvláštnosti pri údržbe sférického robina

Rastliny sú obzvlášť robustné a vyžadujú malú údržbu. Všimnite si však schopnosť zeleného agátu rásť. Rastliny tvoria svieže koruny až do priemeru päť metrov. Preto sa uistite, že je dostatočný výsadbový priestor, inak sa môže stať, že sférické robinie vytlačia ďalšie rastliny zo záhrady.

Správne prezimujte sférické robin

Vonkajšie rastliny sú odolné bez obmedzení a nepotrebujú ďalšiu ochranu. Kontajnerové rastliny môžu tiež zostať vonku v miernych zimách. Položte kvetináč na drevený alebo polystyrénový základ a umiestnite guľovú rastlinu na miesto chránené pred vetrom. Obal vyrobený z kefového dreva alebo listov chráni pred mrazom cez kvetináč.

»Tip: Môžete tiež umiestniť rastlinu do väčšej nádoby a vyplniť výsledný priestor slamou, listami alebo iným izolačným materiálom.

Zahrajte si to v bezpečí, ak je sférické robinium prezimované v dome pri teplotách okolo mrazu.

Kugelrobinie - Pozor, toxický!

Pri starostlivosti a výsadbe sférického robina treba poznamenať, že ide o jedovatú rastlinu. Preto vždy pracujte s rukavicami a malé deti a domáce zvieratá držte ďalej od robinií.

Takmer všetky časti rastliny sú jedovaté. Koncentrácia toxických zložiek v kôre je obzvlášť vysoká. Naopak, semená a listy obsahujú málo jedu. Kvety robinia sú netoxické. Pretože sférický robin nekvitne, je tu tento faktor menej relevantný.

Po konzumácii piatich semien sa vyvinú príznaky ako bolesť brucha, nevoľnosť a zvracanie. Môžu sa vyskytnúť kŕče a zrýchlený srdcový rytmus. Jesť časti rastlín môžu byť pre zvieratá fatálne.