Inštrukcia

Nastavte záhradu v záhrade - tipy na umiestnenie a pôdu


Ak chcete v záhrade založiť bazén, musíte zabezpečiť, aby bola úroveň zeme. Môj sprievodca vysvetľuje, prečo je to také dôležité.

Teploty nad 30 stupňov nie sú v Nemecku normou, ale môžu nás veľmi potiť. Ako ukázalo jún 2019, sú s nami možné aj klimatické podmienky, pretože ich vlastne poznáme iba zo Stredozemného mora.

Každý, kto má záhradu alebo zodpovedajúcu veľkú parcelu, skôr či neskôr premýšľa o zriadení bazéna. Pred začiatkom zábavy pri kúpaní je však potrebné zvážiť niektoré aspekty. Môžem vám na základe vlastnej skúsenosti povedať, že vyrážka je tu na mieste, pretože akonáhle bazén stojí, nedá sa pohnúť vôbec alebo len s veľkým úsilím.

Aby ste sa potom nemuseli obťažovať, pretože umiestnenie bolo nesprávne alebo sa veľkosť alebo tvar bazénu nezhoduje, rozhodol som sa v tomto sprievodcovi a (dúfajme) vám ušetrím negatívne skúsenosti s mojimi tipmi.

Správne miesto

V prvom rade by som chcela objasniť, že moje tipy sa týkajú inštalácie nafukovacích rodinných bazénov (Quick up) alebo čoraz populárnejších rámových bazénov (bazén s pevným rámom). Ak si chcete postaviť bazén sami, musíte zvážiť viac rôznych kritérií.

Ak chcete nájsť správne miesto pre záhradný bazén, mali by ste odpovedať na týchto 5 otázok:

 1. Aká je maximálna veľkosť môjho bazéna, ktorú možno nájsť na záhrade?
 2. Chcem slnečné alebo tienisté miesto?
 3. Čím viac slnka sa dostane váš bazén, tým rýchlejšie sa voda zohreje.

 4. Poškodzuje bazén moje rastliny a kríky v tejto oblasti?
 5. Je prívod vody dostatočne tesný a / alebo je záhradná hadica dostatočne dlhá?
 6. Môže sa bazén umiestniť na spevnenú alebo dlaždicovú plochu?

Ten chráni trávnik, pretože ak umiestnite bazén na zelenú plochu, musíte si uvedomiť, že trávnik pod ním bude poškodený.

Screen Obrazovka ochrany súkromia pre bazén

Ochrana pred zvedavými očami - vaše súkromie je pre vás sväté? Potom je dôležité chrániť bazén pred zvedavými očami. V najlepšom prípade váš nový Badeparadies Za nepriehľadným živým plotom je problém takmer vyriešený. Ak to tak nie je, mali by ste sa postarať o vhodnú obrazovku ochrany osobných údajov, pretože medzi nami nie každý sused má záujem sa na vás obzerať.

Výsadba zabezpečenia môže byť v budúcnosti možnosťou. Tu môžem odporučiť loquat. Stálezelený ker rastie rýchlo, má však aj tú nevýhodu, že sa musí kosiť najmenej každé dva roky.

Tí, ktorí nechcú alebo nemôžu čakať, až bude hedžing primerane vyvinutý, používajú „neprirodzený variant“. Tým sa rozumejú prvky ochranného štítu vyrobené z prútia alebo dreva, ktoré sú skutočne dostupné vo všetkých veľkostiach a tvaroch a ktoré sa dajú tiež rýchlo zmontovať. Plastový plot na ochranu súkromia je však tiež vizuálne príťažlivý a predovšetkým praktický, pretože má tú výhodu, že je trvanlivejší a ušetríte ročnú údržbu dreva.

Dokonalý povrch

Objasnila sa ochrana miest a súkromia, teraz ide do podzemia bazénu. Malo by to byť čo najviac vodorovné, pretože každý centimeter svahu ovplyvňuje hladinu vody vo vašom bazéne. Najlepšie je zvážiť tento bod pri výbere umiestnenia v záhrade.

➔ Vyrovnajte povrch bazénu

Veľmi málo ľudí už má úplne rovný povrch. Takže moja rada: narovnať zem!

 • Možnosť 1
  Vyplňujú otvory a hrbole preosiatym štrkom alebo záhradnou pôdou.
 • Možnosť 2
  Vrchnú vrstvu pôdy alebo trávnika úplne odstránite - pomocou vyrovnávacej tyčinky alebo vodováhy.

„Nový“ povrch bazénu musí byť bez konárov alebo kameňov. Aj ten najmenší kameň môže byť „nebezpečný“ pre váš bazén a prepichnúť otvor v stene alebo podlahe bazénu.

Ak má byť bazén každý rok na rovnakom mieste, stojí za to vydláždiť alebo obkladať túto oblasť.

➔ Pod bazén položte ochrannú vrstvu

Fleece chráni spodok bazéna - Ak je povrch rovný a hladký, položte ochrannú plachtu alebo použite podlahový fleece. To zabraňuje rozširovaniu buriny pod bazénom a chráni materiál na podlahe pred akýmikoľvek tlakovými bodmi, ktoré trvalo poškodzujú plast.

Nastavenie bazénu - kedy je ten pravý čas?

Neexistuje nič také, pretože každý má iné preferencie! Bazén v záhrade nie je zriadený v zimných mesiacoch. Ak to počasie povoľuje, môže sa to považovať za malé usmernenie. Najlepšie je čakať na ľadových svätcov, po ktorých je známe, že už nie sú viac mrazom.