Ponúk

Vodné ruže správne


Ruže majú veľmi hlboké korene a sú citlivé na zavlažovanie zhora. Tu sú naše tipy, ako a kedy najlepšie zaliať ruže.

Ruža si vyžaduje veľkú starostlivosť, aby sa mohla úplne vykresliť ako kráľovná kvetov. Okrem nádherne žiarivého kvetu zapôsobí aj silná a huňatá štruktúra rastlín a zdravé zelené lístie. Je to veľký úspech, ktorý ruža dosiahne a vyžaduje od nej obrovskú energiu. Pre túto silu absorbuje živiny z pôdy. Vlhkosť pôdy musí byť správna. Preto je mimoriadne dôležité pravidelne a pravidelne zavlažovať kráľovskú rastlinu. Ale pozor! Príliš veľa „dobrých“ je rovnako škodlivých ako príliš málo. Chceme vám dať niekoľko rád, ako najlepšie zaliať svoje ruže.

Mladšie ruže je potrebné zalievať častejšie

Nedostatok vody je najčastejšou príčinou smrti rastlín. Ruža z toho nie je vylúčená. Obzvlášť postihnuté sú nové výsadby na jeseň a na jar. Vyplýva to zo skutočnosti, že koreňová štruktúra ešte nie je dostatočne rozvinutá. Novo vysadené ruže môžu vyschnúť v suchom, veternom jeseni alebo zime, ale aj v suchom a slnečnom období. Z tohto dôvodu musíte svoju výsadbu ruží zalievať najmenej raz týždenne.

Staršie ruže sa starajú o seba

Ruže sú hlboké korene, ktoré môžu získať vodu a živiny z hĺbky 3 - 6 metrov. Ak ste vo svojej lokalite „získali oporu“, stačí zavlažovať rastlinu iba vo veľmi suchých podmienkach. V opačnom prípade sa ruže starajú o vlhkosť v hlbších vrstvách samotnej pôdy.

Ako správne zaliať svoje ruže

Je vhodné použiť jeden kropiace kanva na zalievanie ruží. S ňou nalejte koreňovú oblasť okolo rastliny. Je dôležité, aby voda postupne vytiekla a aby neutiekla. Preto si robte prestávky. Vaším cieľom by malo byť navlhčenie zeme asi 50 cm hlboko. Na tento účel naplánujte najmenej tri po sebe idúce zavlažovacie procesy s celkom asi 10 až 15 litrami vody na ružovú rastlinu.

➤ Najlepší čas na zalievanie ruží je skoro až neskoro ráno. To dáva rastline príležitosť znovu vyschnúť, ak boli listy navlhčené.

➤ Ak zalievate svoje ruže, vždy blízko k zemi. Listy nikdy nemočte - môžu spôsobiť plesňové choroby.

➤ Do poludnia by ste nemali vodu, pretože rastliny sú vystavené silnému slnečnému žiareniu. Kvapky vody potom môžu listy rýchlo spáliť.

➤ Pretože pôda neschne cez noc, ruže by sa nemali napojiť večer. V opačnom prípade sa vlhkosť odparuje a usadzuje na listoch. Tento film vlhkosti na listoch je vynikajúcou živnou pôdou pre plesňové choroby, ako sú sadze, plesne alebo ružová hrdza.

Známky suchého poškodenia

Ruže sa objavujú narušené v raste a na listoch vidno poškodenie sucha. Mladé listy sú teda menšie ako obvykle. Navyše mladé výhonky a puky vyzerajú krivo. Celkovo môžu výhonky vyschnúť a spáliť kvet v púčiku.