Nápady a inšpirácia

Creeping Günsel - boj proti škodcom a chorobám


Niektoré škodce a choroby môžu spôsobiť, že sa Günsel ťažko plazí. Je preto o to dôležitejšie konať okamžite a náležite sa o to postarať.

Plíživý Günsel (Ajuga reptans) je robustná rastlina. Môžete ho doslova sledovať, ako rastie. Radosť nie je vždy zakalená, pretože rastliny sa starostlivo šíria po svojich koreňoch a rýchlo si berú postele alebo trávnik pre seba. Tento problém sa dá rýchlo odstrániť pomocou vhodných opatrení, ako sú napríklad hranice postele alebo koreňové zámky. Z času na čas môžu byť záhradné popáleniny tiež postihnuté chorobami a škodcami. Teraz vám povieme, ktoré vzorce poškodenia môžu nastať a čo s nimi možno urobiť.

Vošky

Vošky sa zastavujú takmer v závode. Môže to tiež ovplyvniť indexové prehľadávanie Günsel. Hobby záhradníci, ktorí kontrolujú svoje rastliny častejšie, si všimnú napadnutie skoro, pretože škodcovia sú voľným okom viditeľní. Malý hmyz žije na rastlinnej šťave z Günselu. Vyvŕtajú svoj proboscis do listov a vysávajú tekutinu. Listy postupne zožltnú a nakoniec spadnú. V skorých štádiách postačuje na ošetrenie vošiek ošetrenie pomocou prúdu tvrdej vody.

"Tip: Procedúru zopakujte niekoľkokrát za sebou.

Bojujte proti rozšírenému napadnutiu voškami

Akonáhle napadnutie pokračuje, škodcovia sa ukážu ako perzistentní. V takom prípade postrekujte rastliny mydlovou vodou. Môžu sa tiež použiť komerčne dostupné postrekové prostriedky. Starostlivo dodržiavajte pokyny výrobcu, aby toxíny, ktoré obsahuje, nespôsobili žiadne škody. Chemická ochrana proti škodcom by vo všeobecnosti nemala byť prvou možnosťou.

Poškodenie napadnutím voškami

Prepichnutie listov voškou vedie k prenosu vírusu súčasne. Mladé rastliny alebo rastliny, ktoré už boli oslabené chybami v údržbe, sa ďalej poškodia. Honeydew môže byť tiež problémom. Výkaly vošiek sú atraktantom pre mravce a ďalšie druhy húb sú priťahované do šťavy sladkej rastliny.

"Tip: S lienkami, parazitickými vosami alebo čipkami majú vošky prirodzené dravce.

Domáce opravné prostriedky pre vošky

domáce opravné prostriedky,vysvetlenie
slunéčko sedmitečnéBeruška má špeciálne preferencie vošiek. Beruška môže počas svojho života jesť až 40 000 vošiek. Ázijské lienky sú obzvlášť aktívne, a preto sa chovajú cielene a predávajú sa v obchodoch.
cesnakAk dôjde k malému zamoreniu, stačí prilepiť strúčik cesnaku na zem blízko rastliny. Nechajte špicu vyzerať napoly z podlahy. Ak je zamorenie pokročilejšie, pripravte cesnakovú varu a rastlinu nastriekajte.
mliekoOsvedčeným domácim liekom na ničenie škodcov je mlieko. Mlieko a voda sa zmiešajú v pomere 1: 2 a zmes sa nastrieka na napadnuté časti rastliny.
cibuľaCibuľa môže tiež pomôcť vyhnať vošky zo záhrady. Cibuľu povarte a dôkladne na ňu nastriekajte rastlinu.

"Tip: Ak postrekujete rastliny, mali by rýchlo uschnúť. Ak vlhkosť zostáva na listoch príliš dlho, môže to zvýšiť výskyt plesní.

Splesnivieť

Ak sú listy Creeping Günsel pokryté múčnou vrstvou, rastlina je pravdepodobne napadnutá múčnatkou. Rýchly zásah je tu užitočný, pretože huba je veľmi perzistentná a je zložité ju zbaviť pomocou jednoduchých domácich liekov. Najlepším spôsobom, ako bojovať proti tvrdej plesni, je komerčne dostupný postrek.

Prášková pleseň sa vyvíja ako huba odolná voči poveternostným vplyvom, hlavne keď je teplá a suchá. Múka, belavá pokrývka sa šíri na listoch a kvetoch. V pokročilom štádiu listy zhnednú a vyschnú. Celé zamorenie celých častí rastliny zomrie, ak zamorenie pokračuje.

Časti rastlín infikovaných plesňou by sa mali okamžite odstrániť. Mlieko obsahuje mikroorganizmy, ktoré dokážu spoľahlivo bojovať proti hubám. Zmiešajte čerstvé mlieko a vodu v pomere 1: 8 a napadnutú rastlinu nastriekajte.

Zabráňte plesniam

➞ udržiavajte dostatočnú výsadbovú vzdialenosť
➞ Rastliny Günsel umiestnite v blízkosti pažítky alebo bazalky
➞ primeraný prísun živín
➞ nenechajte na listoch vniknúť vlhkosť
➞ Vyhnite sa nadmernému hnojeniu dusíkom

"Varovanie: Infikované časti rastlín nepatria do kompostu. Ihneď ich spálte alebo zlikvidujte s domovým odpadom.

Zdravé a silné rastliny odolávajú chorobám a škodcom

Zdravé rastliny sú menej náchylné na choroby, rastú rázne a nepretržite kvitnú. Predpokladom zdravého rastu rastlín sú optimálne podmienky miesta a pôdne podmienky.

Starostlivosť Tipy

S výsadbou položíte základy pre vývoj rastlín. Pre crawling Günsel je dôležité mať slnečné až čiastočne zatienené miesto. Príliš tmavý priestor môže byť príčinou zakrpateného rastu a nedostatku kvetu.

Nemala by sa zanedbávať ani kvalita pôdy. Rastliny potrebujú čerstvú pôdu bohatú na živiny, aby sa dobre vyvíjali. Zem by mala mať vždy konštantnú vlhkosť. Musíte byť veľmi opatrní, pretože podlaha nesmie vyschnúť ani vyzerať príliš vlhko, pretože potom je nevyhnutné zamrznutie. Ak je pôda príliš vlhká, spôsobuje hnilobu koreňov a rastliny odumierajú. Zabezpečte dostatočnú koncentráciu živín vylepšením pôdy kompostom alebo hoblinami rohov.

Ak budete postupovať podľa uvedených pokynov o starostlivosti, plazivý Günsel sa málokedy urazí a poteší vás jeho radosťou z pestovania.

Dá sa obávať poškodenia v zime?

Plazivý Günsel je vytrvalý a toleruje teploty - 20 stupňov a viac. Platí to však iba pre rastliny v teréne. Günsel sa často pestuje aj v kvetináčoch a kvetináčoch. Ak majú byť rastliny prezimované, treba zvážiť niekoľko vecí.

Sadenice by mali stráviť zimu v dome, ak je to možné. Rastliny nie sú primerane chránené pred trvalým mrazom v relatívne malých nádobách. Ak kvetináče alebo kvetinové boxy úplne zamrznú, akákoľvek pomoc prichádza pre rastlinu príliš neskoro, pretože korene už nedokážu poskytnúť Günsel výživné látky a tekutinu.

"Tip: Chráňte kvetináče vonku záhradným rúnom, kefou alebo listami.

#náhľadvýrobokhodnoteniecena
1 Prolifiqs zimná fleece pre rastliny 17g I 1,5 x 10m I… 16 názorov9,95 €Do obchodu
2 Vak na rastliny Bio Green na zimnú ochranu, béžová,… 121 názorov14,95 € z 5,48 €Do obchodu
3 Zimná ochranná fleece 48m² (30 m x 1,6 m), vrchná časť 50g / m²… 72 názorov12,99 €Do obchodu

Plíženie Günsel vopred

Ak zasadíte Creeping Günsel bez toho, aby ste sa zaoberali zvláštnosťou rastliny, čoskoro budete mať nepríjemné prekvapenie. Rastliny sa rýchlo šírili cez svoje nadzemné korene. Podzemný kryt sa nevyhne nadmernému zarastaniu iných zemných porastov alebo celých trávnikov. Ak počas výsadby použijete koreňovú bariéru alebo lôžko, môže sa Günsel v snahe dobyť spomaliť.

"Tip: Rastliny vždy úplne odstráňte s ich hlavnými koreňmi, inak sa plazivý Günsel čoskoro opäť vyrastie.