+
Sadenice

Pivoňky nekvitnú - príčiny a tipy na krásny kvet


S blížiacim sa letom budú pivonky opäť kvitnúť. Nerobia to za vás? Neprepadajte panike! Tento problém sa zvyčajne dá vyriešiť rýchlo.

Ak pivonky nekvetú, môže to mať niekoľko dôvodov

Každý rok na začiatku leta, keď sa otvárajú kvety pivónie, si mnohí záhradkári v nebeskej atmosfére vychutnávajú nebeskú atmosféru. Dúfali ste tiež, ale jednoducho nechce správne fungovať? Potom sa nevzdávaj. Nižšie vám ukážeme rôzne príčiny a poskytneme vám cenné tipy, s ktorými vaše pivonky čoskoro skvele rozkvitnú.

Príčiny a tipy na ošetrenie

Ak kvety pivoniek nekvetú alebo sotva kvitnú, je dôležité poznať príčiny. Pretože až potom to môžete vyrovnať a dať svojej rastline to, čo potrebuje, aby ukázala svoje kvety. Vysvetlíme trochu podrobnejšie, čo pivo nemá rád a ako by ste mali konať:

Transplantácie:

Pivoňky sú sedavé rastliny. Nemajú radi zmenu polohy a môžu rýchlo zomrieť. Najlepšie je teda nechať pivonky tam, kde sú.

Sekcia starostlivosť:

Ak odrežete príliš veľa pivoniek, rýchlo sa zmenšia. Preto odstraňujte iba zvädnuté oblasti. Najlepšie je na to použiť strojček.

Hnojivo:

Pivonky patria medzi najnáročnejšie rastliny a potrebujú veľa živín, aby mohli úplne rozvíjať svoje kvety. Najlepšie je používať organické hnojivá, ako sú kompost alebo hobliny z rohov. Opatrne spracujte hnojivo do pôdy pazúrmi a uistite sa, že ste nepoškodili korene.

Priepustná pôda:

Ak je pôda príliš pevná a ťažko prepúšťa vlhkosť, vaša rastlina nedokáže absorbovať všetky potrebné živiny. Preto používajte voľnú a priepustnú pôdu, napríklad štrk.

Slnečné miesto:

Pivónia je skutočným veriacim slnka. Ak je na tienistom mieste, pravdepodobne zomrie. Preto sa vždy uistite, že vaša rastlina je napájaná dostatočným množstvom slnečného žiarenia.