Záhradné tipy

Vyrobte si cukety čipy sami - 2 chutné recepty


Zucchinis sa nemusí variť iba teplá. Sú tiež príjemné prechladnutie - napríklad ako čipy. Tu uvádzame dve chutné a rôzne príchute.

Pre väčšinu je cuketa príkladom chutnej polievky alebo výdatnej zeleniny.

Veľmi málo ľudí vie, že tieto plody z tekvicovej rodiny sa môžu tiež použiť na prípravu chutných chipsov. Ak nechcete vždy okusovať zemiakové lupienky, mali by ste si určite sami vyskúšať cukety. Nielen korenené, tieto čipy výborne vynikajú. Sladké cukety hranolky sú tiež skutočnou pochúťkou pre podnebie
.

Čipy s rozdielom - 2 cuketové varianty

➲ Slané cukety čipy

➔ prísady

  • 1 až 2 malé cukety
  • trochu soli
  • 2 polievkové lyžice olivového oleja
  • podľa potreby čerstvý nasekaný rozmarín

➔ príprava
1 Cuketu umyte a nakrájajte na veľmi tenké plátky. Potom plátky cukety položte na plech na pečenie s papierom na pečenie, osolte ich a nechajte ich stáť asi 5 minút. Uistite sa, že každý disk je na liste umiestnený samostatne. To je jediný spôsob, ako ich urobiť neskôr chrumkavými.

2 O 5 minút neskôr nakrájajte plátky cukety, nalejte na ne olivový olej a nakrájajte plátky trochou soli a, ak je to potrebné, rozmarínom (možné je aj bylinné soli).

3 Teraz pečieme hranolky v predhriatej rúre pri 200 ° C asi 10 až 12 minút, kým sa nezhnedne. Cukety by sa mali jesť čo najčerstvejšie.

➲ Pre tých, ktorí majú sladký zub - sladké cuketové lupienky

➔ prísady

  • 1 - 2 malé cukety
  • 2 - 3 polievkové lyžice masla
  • 5 polievkových lyžíc práškového cukru

➔ príprava
1 Cuketu nakrájajte veľmi jemne a potom plátky trochu osušte.

2 Potom dajte trochu masla na panvicu a zamiešajte práškový cukor. Plátky cukety teraz premiešajte do zmesi masla a cukru a otáčajte, kým nie sú rovnomerne potiahnuté.

3 Teraz sú plátky umiestnené tenko na plech na pečenie s papierom na pečenie. Malo by sa tu tiež poznamenať, že tenké ovocné plátky neležia nad sebou. Teraz sa chrumkajú iba v predhriatej peci pri 200 ° C po dobu asi 10 až 12 minút.