Záhradné tipy

Waldmeisterbowle - Vynikajúca radosť z pitia rýchlo


Maibowle je klasika na mnohých májových festivaloch. Punč chutí tiež vynikajúco vynikajúci v ostatných mesiacoch. Predovšetkým sa to robí rýchlo. Jednoduchý recept nájdete tu.


Čo by malo byť želé, šumivý prášok alebo malypol bez drevnej hmoty? Neoddeliteľnou súčasťou týchto pôžitkov je zelená bylina z lesa. Po celé stáročia sa vie o dobrej chuti a zdraví prospešných účinkoch drevnej hmoty.

Rastliny v lesoch nenájdete, lesy sú teraz aj v mnohých záhradách a niektoré dobre zásobené supermarkety a týždenné trhy ponúkajú lístie počas sezóny od apríla do polovice júna.

Ak si chcete pochutnať na grile alebo na príjemnom letnom večere s úderom do lesa, môžete si aromatické osvieženie urobiť rýchlo a ľahko. Jedna vec je istá: Nie je to len chutné jedlo v máji.

Waldmeisterbowle základný recept

Prísady

Na približne 3 litre Waldmeisterbowle potrebujete:

  • 6-8 stonky Woodruff
  • 1 fľaša chladeného šumivého vína
  • 2 fľaše dobre schladeného bieleho vína
  • ½ fľaša ľadovo studenej minerálnej vody
  • Plátky citróna podľa želania

Príprava

Fresh Čerstvé dreviny nechajte asi dva dni odpočívať, aby sa zvädlo a mohla sa rozvinúť aróma.

❷ Teraz naplňte dierovaciu misku bielym vínom a povlečte do nej zvädnuté listy Woodruff. Stonky by mali visieť cez okraj misy, inak vydávajú horkú arómu. Nechajte zmes stúpať cez noc.

The Nasledujúci deň jednoducho odstráňte listy a naplňte biele víno šumivým vínom a trochou minerálnej vody. Ak chcete, môžete pridať niekoľko plátkov citróna. Ale to záleží na každom.

Nealkoholická verzia
Pri nealkoholickej verzii nahraďte víno studenou jablkovou šťavou a šumivé víno minerálnou vodou.

S čerstvosťou lesných plodov samozrejme nič neporazí, ale ak ste v zhone, môžete pracovať aj s 0,5 litra sirupového sirupu.

Môžete tiež pridať plátky limetky a nejaké sfarbenie jedla pre peknú zelenú farbu.

Waldmeisterbowle je vynikajúcim osviežením pri chladení.