Výzdoba

Cuketa na grile - 2 chutné nápady na varenie


Zelenina poskytuje rozmanitosť na grile. Špecialitou je grilovaná cuketa. Predstavujeme 3 nápady na prípravu.

Dni, keď sa grilovali iba párky a steaky, sú už dávno preč. Dnes sa na grile často kladú rôzne druhy zeleniny, napríklad cuketa.

Podlhovasté stehná z ovocia sa môžu plniť, krájať alebo marinovať na grile. Rôzne nápady na prípravu sú skvelé. Radi by sme vám predstavili tri rôzne recepty podrobnejšie.

Spokojné tváre a plné taniere

Podľa vašich potrieb môžete marinovať cukinu pred grilovaním alebo až potom. Grilovaná cuketa je tiež výdatnou alternatívou k párkom, špízom alebo steakom.

❶ Sezónne nesladené cukety pri stole

➔ prísady

  • 1 až 2 cukety
  • Soľ, korenie, bylinky podľa vlastného výberu

➔ príprava

Cuketu umyte a nakrájajte na plátky hrubé asi 1 cm. Potom môžete vložiť cuketové plátky do grilovacej misky z nehrdzavejúcej ocele (zdravšie ako z hliníka!) A potom ich umiestniť na horúci stojan.

Plátky cukety sa varia asi za 5 minút. Pri stole si každý môže okoreniť plátky zeleniny podľa vlastného výberu. Okrem soli a korenia sú vhodné chilli, nasekaný cesnak alebo bylinná soľ. Čerstvé bylinky, ako je rozmarín, petržlen a tymián, by mali byť na stole.

❷ Pikantné marinované cukety - horúca špička

➔ prísady

  • 1 až 2 cukety
  • 2 polievkové lyžice olivového oleja
  • 1 lyžica citrónovej šťavy
  • 1 strúčik nasekaného cesnaku
  • Soľ, korenie, prípadne chilli
    bylinky, ak je to potrebné, napríklad rozmarín a tymian

➔ príprava

Z vyššie uvedených surovín pripravte marinádu a do nej vložte plátky cukety. Nechajte to stáť 2 hodiny. Marinované plátky zeleniny sa grilovajú asi 5 minút. Na to jednoducho položte rezané a nakladané cukety na gril alebo do grilovacej misky.

❸ Plnené slaninou, zeleninou alebo syrom

Plnené cukety z roštu sú tiež obľúbené. Pri plnení môžete nechať svoju fantáziu voľnú. Dobre sa hodia napríklad plátky paradajok, kúsky feta, grilovaný syr alebo prúžky slaniny. Jednoducho vyprázdnite cuketu a potom pridajte požadovanú náplň.

»Ďalší tip: Ovocie nakrájajte pozdĺžne trikrát a do štrbín vložte plátky paradajky, tenké plátky syra feta alebo slaniny. Naplnené cukety vložte do kastrolu (zdravšie ako hliníková fólia!), Pridajte soľ, korenie a bylinky. Potom kastról zatvorte a položte na rošt na približne 15 minút. Mmm ...