Inštrukcia

Preferujú baklažány - ako to urobiť správne


Ak chcete zozbierať veľa baklažánov, musíte vedieť predovšetkým jednu vec: vonku nerastú veľmi dobre. Preto je vhodné uprednostniť baklažány.

Baklažány potrebujú veľa tepla

To isté platí pre baklažány ako pre cukinu a paradajky: ak chcete hojne zbierať, musíte uprednostniť zeleninu milujúcu teplo z juhu, pretože letá v našich zemepisných šírkach sú často iba mierne teplé. Zatiaľ čo v stredomorských krajinách je úplne postačujúce umiestniť semená baklažánu, mali by ste začať skoro, ak chcete fialovú zeleninu pozbierať v dostatočnom množstve. Letná sezóna je u nás spravidla iba krátka.

Kedy je najlepší čas uprednostniť zeleninu?

Baklažány majú dlhú dobu klíčenia a tiež trvá pomerne dlho, kým sa po výsadbe dosiahnu plody. Ak chcete tento proces urýchliť, mali by ste začať siatím koncom januára alebo začiatkom februára.

Ako správne uprednostniť baklažány

1 Semená baklažánu nasaďte do skleníka v malých kvetináčoch alebo miskách s rastúcou pôdou. Potom položte na pestovateľskú nádobu kryt alebo použite priehľadnú fóliu. Teraz je dôležité, aby ste pestovateľskú nádobu umiestnili na svetlé miesto a aby semená boli rovnomerne vlhké. Počas klíčenia musí byť teplota 25 ° C konštantná.

2V nasledujúcich dňoch je dôležité, aby ste film filmovali každý druhý deň. Akonáhle semená vzrástli, môžete ich úplne odstrániť. O 20 dní neskôr, keď sa po kotyledónoch objavia prvé správne listy, je čas previesť rastliny na väčšie jednotlivé kvetináče.

3 Iba v polovici mája, keď sú vonkajšie teploty konštantné a nehrozí nebezpečenstvo mrazu, môžete pestovať baklažány na otvorenom poli vo vzdialenosti asi 50 cm v slabo kyslej až neutrálnej pôde. Výhoda je na veľmi slnečnom mieste, na ktorom majú baklažány veľa tepla a svetla. Je tiež vhodné vložiť do vyhĺbenej dierky nejaké zhnité hnoje alebo hobliny a kompost. To znamená, že baklažány sa dodávajú so živinami od samého začiatku. Rastlinné tyčinky tiež chránia pred pádom počas rastu. Ak sa dobre staráte o svoje baklažány, budete odmenení bohatou úrodou.