Inštrukcia

Rezanie ruží na jeseň - na čo dávať pozor


Rezanie ruží na jeseň: Niektorí odborníci na ruže radia proti nemu. Iní to obhajujú. Čo môžete bezpečne odrezať a čo by ste mali nechať čo najviac, viac tu.

Ruže nesúce ružové boky nie sú na jeseň prerezané

Keď sa koncom jesene dni skracujú a ružové postele sa postupne prezimujú, mnohí hobby záhradníci sa zaoberajú otázkou: „Môžem na jeseň rezať svoje ruže?“, Niektorí odborníci na ruže sú toho názoru, že nožnice na ruže musia zostať na jeseň. Iní naopak odpovedajú na otázku kladne, aj keď s opatrnosťou sa priblížiť k jesennému prerezávaniu. „Pre a proti“ sú teda v rovnováhe. V nasledujúcich dvoch častiach chceme objasniť, čo môžete bezpečne odrezať jesenným rezom a čo by ste mali čo najviac opustiť. Po prvé: Ak na jeseň príliš „ostriháte“, riskujete v nasledujúcom roku značné škody.

predchádzajúcaďalšie Kvetinové múmie je možné na jeseň bez váhania odrezať

11 Čo môžu záhradnícke nožnice robiť bez váhania?

Orezávanie ruží na konci jesene má zabrániť možným patogénom spôsobujúcim choroby rastlín zostať v ružovom lôžku v zime. Pretože odumretý rastlinný materiál je živnou pôdou pre huby, hniloby a infekcie.

➢ Koncom jesenekeď padnú prvé mrazivé noci, uskutoční sa jesenné prerezávanie. V tom čase ruže zväčša prestali rásť. Kvetinové múmie sa teraz odstránia z výhonkov. Špičky výhonkov, na ktorých sedia kvety, môžete znížiť. Preto môžete ružu vyčistiť pred zimou.

➢ Na kríkoch a lezúcich ružiach zvlášť dlhé bočné výhonky sa môžu trochu skrátiť. V opačnom prípade by sa mohli v zime odtrhnúť pod snehom a spôsobiť tak vážne škody na rastline.

1. Na čo sa môže rezačka ruží bezpečne stať obeťou? Dych vyrážajúce ruže rastú znovu a znovu, keď je jesenné prerezávanie obmedzované

22 Pred poškodením buďte inteligentní!

Pamätajte, že hlavný rez sa vždy uskutočňuje na jar. To znamená, že na ružovom lôžku si vytvoríte iba objednávku na jeseň. Silné prerezávanie môže spôsobiť ruže na ružiach. Takže bezstarostné prerezávanie môže znamenať konečný „koniec“ pre nádhernú rastlinu.

➢ V dňoch bez námrazy poháňa ruže aj v zime. Oči s najvyššou streľbou sa prebudia a vytlačia jemné ružové výhonky. Hneď ako mráz začne znova, zamrznú. Ak teda na jeseň prerežete svoju ružu príliš ďaleko, potom na jar nie sú takmer žiadne oči.

➢ Otvorené ranyspôsobené jesenné prerezávanie ružových výhonkov sa už nemôže správne liečiť. Výsledkom je, že mráz vnikne do buničiny rastliny a veľká časť už skrátených výhonkov odumiera.