Inštrukcia

Friting cuketa - zaručene uspieť


Cuketa sa môže pripraviť rôznymi spôsobmi. Pečte presne takto. Aby si cukina zachovala svoju osobitnú chuť, mali by ste venovať pozornosť niekoľkým tipom.

Cukety uvarené na panvici Dnes sa veľa záhrad a kuchýň stalo nevyhnutnými pre cukety. Je to jedna z najpopulárnejších zeleniny a je obľúbená najmä počas hlavnej úrody od júla do októbra. Nielen kvôli chuti, ale aj kvôli univerzálnym možnostiam prípravy. Napríklad môžete pripraviť cukinu na panvici.

Aby sa zachovala jedinečná chuť cukety, je treba zvážiť niekoľko tipov. Z cukety sa tak stáva jednoduché, ale chutné jedlo.

Nie príliš horúce a príliš dlhé

Mladé, malé cukety sú veľmi jemné. Rovnako ako iné tekvicové ovocie, obsahujú veľa vody. Pri pečení by ste sa preto mali uistiť, že vaša cuketa zelenina varí vo veľmi krátkom čase. Ak zelenina zostane v horúcej panvici príliš dlho, môže rýchlo horieť.

»Tip: Nenastavujte príliš vysokú teplotu varnej dosky. Najskôr krátko opečte cuketu pri vysokej teplote. Potom varnú dosku úplne alebo úplne vypnite. Takže vaša cuketa zelenina je jemne vyprážaná.

Smažte v rastlinnom oleji

Ako tuk na vyprážanie je najlepšie použiť slnečnicový alebo olivový olej. Na jednej strane tieto oleje nespaľujú tak rýchlo ako maslo a na druhej strane dodávajú zelenine príjemnú arómu.
Používajte vysokokvalitný olej, ale len trochu na zachovanie vlastnej cukety. Týmto spôsobom tiež znížite zbytočné kalórie.

V tomto videu nájdete aj malého sprievodcu pečením cukiet:

Ak chcete do cukiny pridať ďalšiu chuť, pridajte pri pečení trochu nakrájaného cesnaku. Môže to byť aj vetvička čerstvého rozmarínu alebo tymiánu.

Najlepším spôsobom, ako vyrobiť cuketu, je vyprážanie na dobrý olej a nie príliš horúci.

Video: Maso smažené na pánvi se zeleninou. Chutný TV (Marec 2020).