Starostlivosť

Navrhnite stredomorskú terasu - stredomorský vkus iba v 4 krokoch


Prineste stredomorskú atmosféru na svoju terasu s rastlinami a správnym nábytkom. Naše podrobné pokyny ukazujú, ako to urobiť.

Nemecko netrpezlivo očakáva dobré počasie, aby sa na záhrade a na terase konečne mohla naplno využívať. Pre mnohých je jar novým začiatkom, aspoň pokiaľ ide o exteriér. Podobne ako v obytnej zóne by sme chceli mať občas aj nový vkus v záhrade alebo okolo domu. Trendom, ktorý takmer nikdy nevyjde z módy, je stredomorský dizajn. Stredomorský charakter pripomína dovolenku, more a prináša pokoj a rovnováhu.

Ak ste sa tiež rozhodli dať svojej terase dotyk Stredozemného mora, potom sa vám nasledujúce tipy hodia. Ak sa teraz bojíte, že čoskoro budete sedieť na veľkom stavenisku, môžem vás ubezpečiť. Existujúcu terasu je tiež možné prestavať v stredomorskom štýle.

Krok 1: vytvorte priestor pre niečo nové

Predtým, ako sa začne skutočný návrh stredomorskej terasy, musí sa vytvoriť základ. To znamená, že všetko, čo bolo predtým na terase, bude vyčistené. Nakoniec zostáva iba holá podlaha. Na novej terase v stredomorskom štýle je položená podlaha z prírodného kameňa. Dôvod je veľmi jednoduchý: drevo je v Stredozemnom mori vzácne, a preto sa používa zriedka. Preto v južných krajinách vidíte väčšinou kamenné terasy a zábradlia vyrobené z kovu. Pokyny na správne položenie dosiek z prírodného kameňa sú k dispozícii na adrese bauhaus.info. Osobne si myslím, že vytiahnutie existujúcej drevenej podlahy je prehnané. Je dôležité iba to, aby podlahové dosky boli vyrobené z vysoko kvalitného dreva. Na purnatur.com môžete získať bezplatné rady k tejto téme a zistiť rozdiely medzi jednotlivými typmi dosiek.

Krok 2: Terasové zábradlie áno alebo nie?

Na túto otázku môžete odpovedať iba osobne. Niektorým sa to páči trochu otvorenejšie, iní sa chcú chrániť pred zvedavými očami. Ak si vyberiete terasové zábradlie, jeho hlavným materiálom je kov. Trochu bohatšie stredomorské obyvateľstvo sa spolieha na svieže balustrády v bielej farbe, je to však aj otázka peňaženky v tejto krajine. Kovové zábradlia sú lacnejšie a dodajú vašej terase typické stredomorské kúzlo. Pokiaľ ide o farbu, mali by ste sa tiež držať mallorského štýlu a maľovať zábradlie tyrkysovo, žlto alebo pieskom. Ak je to pre vás príliš svetlé, použite oranžové alebo terakotové tóny.

Krok 3: Stredomorský záhradný nábytok - odkiaľ ho môžem získať?

Nerobte si starosti, nemusíte ísť do lietadla a rozprávať so španielskym rybárom. Na stredomorskom štýle je príjemné, že je veľmi jednoduchý. Pamätáte si svoju poslednú stredomorskú dovolenku? Tu vidíte jednoduché stoličky v červenej, modrej a žltej farbe. Samotná táto farebná kombinácia sprostredkuje slnko a relaxáciu. Ak máte stoličky pre jednotlivé stoličky, použite ich. S okorenenými malými farbami si môžete navrhnúť svoj vlastný stredomorský patio v žiadnom momente. Opäť platí, že existuje alternatíva pre každého, kto si myslí, že je príliš farebný: kovové stoličky, ozdobné stoly a lavice! Bez ohľadu na to, aký tvar si vyberiete, určite sa bez typických vankúšov železiarstva. Aj keď sú pohodlné, vôbec sa nehodia na stredomorskú terasu.

Krok 4: zasadte a zdobte v stredomorskom štýle

Štvrtá a posledná časť bude určite najkrajšia pre všetkých dizajnérov terás. Ide o zdobenie! Navrhovanie Stredomoria neznamená iba položenie terakotových kvetináčov. Ak je to pre vás možné, steny stien a zábradlia rastlín s vysokými hodnotami rastlín a naopak, používajte nízko kvitnúce kaktusy. Tu je niekoľko príkladov z oblasti Stredozemného mora, ktoré sú k dispozícii aj v Nemecku.

  • agáve
  • vínna réva
  • Citrónový alebo pomarančový strom
  • cycad
  • karí rastlín
  • Stálezelená magnólia
  • bambus
  • oleander

Byliny sa dokonale hodia na stredomorskú terasu. Nie sú len pútavými očami, ale môžu sa použiť aj v kuchyni. Napríklad rastliny tymiánu, šalvie, rozmarínu a oreganu v terakotových kvetináčoch, ktoré sú typické pre stredomorský štýl. Ale buďte opatrní pri výbere miesta, bylinky potrebujú veľa slnka.

Stredomorskú terasu dopĺňajú ozdobné predmety

Po nastavení nábytku a rastlín si môžete uvedomiť svoj osobný vkus. Ako napríklad malé starobylé sochy alebo stredomorský reťaz svetiel, ako je vidieť na takmer každej finke alebo v krčmách.

»Prečítajte si tiež: Terasové osvetlenie: 5 nápadov na atmosférické okamihy