Tipy a triky

Postavte si paradajkové vane z mínometovej skrinky - bohatú úrodu v malom priestore


Už nie je tajomstvom, že paradajky z vašej vlastnej záhrady sú omnoho chutnejšie a aromatickejšie. Prosperujú sa nielen v posteliach alebo v skleníku, ale aj vo vaniach. Tento variant je vhodný najmä pre tých, ktorí majú iba balkón alebo veľmi malú záhradu. Nikto sa teda nemusí obísť bez ovocných paradajok z vlastnej farmy.

Vo svojom výskume „špeciálnych druhov“ vaní som narazil na video od HighCarb Schwabe. Ukazuje nám, ako môžete ľahko zostaviť vedro na paradajky z jednoduchej maltovej škatule z železiarstva alebo tu z Amazonu. Pokyny pre video obsahujú podrobné pokyny krok za krokom a presný zoznam materiálov. Potom sa nič nemôže pokaziť.

„Mimochodom: Každý, kto stál v železiarstve vedľa malty, si všimol, že vonia veľmi nepríjemne. Táto vôňa sa po niekoľkých dňoch usadí na čerstvom vzduchu. Stačí ho položiť na slnko a nechať ho trochu odpariť a možno ho ešte niekoľkokrát opláchnuť teplou vodou.

Gardener Tip:
Paradajky preferujú slnečné a chránené miesto. Nájdite miesto, kde paradajka dokáže zachytiť čo najviac slnečného svitu. Najvýhodnejší je balkón orientovaný na juh alebo juhozápad. Rastliny rajčiakov potrebujú vodu, ale nie priamo zhora. Vedro by preto malo byť dobre chránené pred dažďom, pretože to podporuje vznik plesňových chorôb.