Ponúk

Výsadba uhoriek v kvetináči - vysvetlené krok za krokom


Šalátové uhorky, nakladané uhorky, citrónové uhorky - všetky sa dajú vysádzať nielen do postele, ale aj do kvetináča. Ukážeme vám, ako na to.

Uhorky môžu byť tiež vtiahnuté do panvice

Zvyčajne sa odporúča zbierať uhorky v kvetináčoch na parapete alebo v skleníku. To má veľkú výhodu v tom, že ste z hľadiska času mimoriadne flexibilní a môžete si tiež vybrať z mnohých rôznych typov. Potom môžete mladé rastliny umiestniť na záhrade po tom, čo sa ľad v polovici mája uzdravil.

Nie je to však absolútne nevyhnutné, pretože uhorky môžete nechať aj v kvetináčoch. V tomto prípade sa mladé rastliny nemusia hýbať. Medzitým sa na trhu nachádzajú mini uhorky a citrónové uhorky, ktoré zaberajú omnoho menej miesta a sú, samozrejme, ideálne na pestovanie v kvetináčoch. Vysvetľujeme vám presne, ako by mala vyzerať kultivácia.

Výsev v kvetináči - takto sa to robí

Krok 1 - vyberte kvetináč a pôdu:

V polovici apríla je ideálny čas na siatie. Potom by ste mali vziať nádobu, ktorá je dostatočne veľká, ak je to možné. Existujú hlavne vedrá. Kvetinové alebo okenné boxy sú naopak nevhodné, pretože sa časom príliš zmenšujú. Je tiež dôležité, aby ste si zobrali pôdu s dostatkom živín, ak chcete pestovať uhorky. Vždy je najlepšie použiť na kultiváciu špeciálnu pôdu.

Akonáhle budete mať všetko pripravené, môžete začať siatie v ďalšom kroku.

Krok 2 - siatie:

Na kvetináč položte tri až štyri semená, ktoré by ste mali po rozotretí pokryť vrstvou pôdy asi 2 cm hrubou. Vzdialenosť medzi jednotlivými rastlinami by mala byť najmenej 20 centimetrov. To znamená, že v menších kvetináčoch je miesto pre jednu rastlinu.

Krok 3 - nechajte uhorky pestovať a odstraňovať kotyledóny:

Počas fázy klíčenia musí byť teplota teraz najmenej 20 stupňov a rastliny tiež potrebujú veľa svetla. Ak sú podmienky optimálne, uhorky klíčia veľmi rýchlo.

Keď uvidíte päť listov, mali by ste odstrániť dva spodné listy (nazývané kotyledóny). To znamená, že korene rastlín sa vyvíjajú silnejšie.

Krok 4 - priveďte rastliny von:

Po ľadových svätcoch môžete vedro umiestniť na záhradu, na balkón alebo na terasu. Miesto by však malo byť vždy dobre chránené. Citlivé sú aj mladé rastliny, preto by ste si mali pomaly zvyknúť na slnko, aby listy nespálili.

Malo by sa tiež poznamenať, že rastliny vo vedre vyžadujú podstatne viac vody. Preto je nevyhnutné pravidelné zavlažovanie.

Krok 5 - Poskytnite pomoc pri šplhaní:

Ak rastliny uhoriek dosiahli určitú výšku, mali by ste im poskytnúť pomoc pri šplhaní, pretože sa nemôžu skutočne šíriť.