Inštrukcia

Zvýšte atraktivitu záhradníctva a záhradníctva pre deti


Deti radšej hrajú na záhrade, ale radi pomáhajú aj pri práci. Tu nájdete, čo môžete očakávať od najmladších a tipy na ihrisko.

Skutočnosť, že záhrada, ak je prevádzkovaná ako čistá úžitková záhrada, možno určite považovať za zdroj sebestačnosti, sa už niekoľkokrát spomínala v našich rôznych článkoch. Pre väčšinu majiteľov záhrad je malý kúsok zelene zmesou relaxácie a práce, ktorá sa často používa na vypnutie skutočného zamestnania a súvisiaceho každodenného stresu.

Rodiny majú zvyčajne jasné predstavy o tom, ako by mala záhrada vyzerať, čo bude vysadené, kde a kde by mal byť gril. Predtým, ako to budete vedieť, je každý štvorcový meter okupovaný a tí najmenší sú zanedbávaní. Deti sa radi zdržiavajú na záhrade, najmä tzv. „Mestské deti“, ktoré inak príliš veľa z prírody nevidia. Myšlienky potomkov a rodičov však nie vždy zodpovedajú. Ak upravujete záhradu alebo robíte zmeny, pri navrhovaní záhrady by ste nemali zabúdať na deti. Nižšie uvedené tipy odhaľujú, čo je možné a čo môžete skóre s malými.

Tip 1: Priradenie úloh deťom

Záhradníctvo nie je detská práca! Mimochodom, tí najmenší sú radi, že im pomôžu podľa ich veku. Musíte ich len tak opustiť a na záhrade pripraviť, Časopis elternwissen.com je dokonca toho názoru, že záhradníctvo propaguje zmysly dieťaťa, tézu, s ktorou môžem iba súhlasiť.

Pracovné miesta pre najmenších

Nech sa aj tí najmenší zúčastnia toho, čo robíte na záhrade. Napríklad im dajte za úlohu posypať semená reďkovky, petržlenovou vňaťou alebo kvetmi. Dospelí uprednostňujú riadky a určujú rozstup, v ktorom majú zasiať. Uvidíte, že to aj tri roky dokážu rýchlo pochopiť a užiť si to.

Zodpovednosť za stredne veľké

Pre deti vo veku 6 až 12 rokov to môže byť o niečo náročnejšie. Priamo im môžete zveriť svoj vlastný kus záhrady. Buď si rozdelíte malú plochu, alebo premýšľate o kúpe vyvýšenej postele. Žiadny žart, „zázrakové boxy“ sú teraz k dispozícii aj vo veľkostiach alebo výškach vhodných pre deti, napríklad na stránke gfp-international.com, odborník na záhradníctvo a voľný čas. Mať osobnú zodpovednosť robí deti hrdými a prebúdza ambície, že niečo sa neskôr v „ich“ záhrade rozrastie.

Vytvárajte stimuly pre veľkých

Nemôžete vytrhávať tínedžermi alebo zhrabaním lístia. Čo sa týka technických pomôcok, môžete sa rýchlo nadchnúť. Chlapci sú preto vítaní pri kosení trávnika, zatiaľ čo dievčatá používajú ruže na prerezávanie suchých konárov. Tieto úlohy sa dajú samozrejme rozdeliť aj opačne, záhradníctvo nie je závislé od pohlavia. 😉 Za účelom zvýšenia motivácie možno za dlhodobé úlohy, napríklad za maľovanie záhradného plotu, sľúbiť malý poplatok.

Tip 2: Vytvorte malý záhradný raj na záhrade

Deti sú predovšetkým deti, mám na mysli, že milujú robiť jednu vec a to sa hrá. Preto by sa v záhrade malo vždy plánovať miesto na uvoľnenie pary. V závislosti od dostupného priestoru tu určite budete musieť rezať rohy. Ale aj v najmenšej záhrade je možnosť dať deťom voľnosť.

Pieskovisko vs. bahno pit

Myslím, že som nikdy nevidel rodinnú záhradu bez pieskoviska. Nejako fľaša na fľaše je jedným z prvých nákupov všetkých čias. To nie je v žiadnom prípade zlé a je zvlášť vhodné pre malé deti. Predškolské a staršie deti môžu ponúknuť niečo viac, konkrétne bahno. Môže to znieť ako neporiadok a automatická práčka, ktorá je stále v prevádzke, ale deťom sa to bude páčiť. „Prehltávajú sa“ nielen v hline, ale nechávajú svoju fantáziu rozprestierať sa divoko. Vytvárajú sa „ultramoderné“ stoky, z ktorých sa získavajú cenné kamene, dážďovky a chrobáky.

Najjednoduchší švih na svete

Hojdačky, hojdačky, bary na opice, to všetko si dnes môžete kúpiť v železiarstve za veľa peňazí, ale môžete ich tiež uložiť. Ak sú vo vašej záhrade stromy, ktorých kmene majú primeranú hrúbku, potom sú to prakticky základné kamene vašej detskej hojdačky.
A pretože sme v procese hry s prírodnými materiálmi: kmeň stromu ležiaci na podlahe je dokonalým vyvažovacím stĺpom. Alternatívou lezeckého rámu sú rôzne laná zavesené na stromoch. 😉

Pre horúce dni: detský bazénik alebo záhradná hadica

Keď je pekné počasie, zabite dvoch vtákov jedným kameňom: Na terase si môžete vychutnať slnko, zatiaľ čo sa vaše deti do značnej miery postriekajú. Nafukovacie bazény sa takmer na začiatku sezóny hádzajú. Nákup, t. J. Veľkosť, by však mal zodpovedať počtu detí a ich veku. Pri inštalácii na záhrade nezabudnite skontrolovať zem. Povrch musí byť do značnej miery hladký a bez drobných kameňov alebo tyčiniek, inak sa do plachty okamžite vtlačia otvory.

Bazén pre najmenších je záhradná hadica pre tých najmenších. To sa dá ľahko zmeniť na stroj na striekanie vody. To, čo sa v skutočnosti používa na zalievanie trávnika, sa dá použiť aj ako detské ihrisko. Deti milujú takzvané postrekovacie systémy, ktoré sú napojené na záhradnú hadicu. Skákanie okolo pod vodou alebo snaha uniknúť z prúdu vody je pre deti toľko zábavy, ako to dokazujú mnohé jasné detské oči. Postavte systém dostatočne ďaleko od lôžok, aby nedošlo k zaplaveniu ničoho, pre väčšinu rastlín je zamokrenie problémom.