Sadenice

Kosačka sa nenaštartuje - 7 možných príčin a núdzových opatrení


Ak sa kosačka na trávu náhle nespustí, môžu to mať rôzne dôvody. Tu sa dozviete, čo to môže byť a ako sa dá kosačka naštartovať jednoduchými núdzovými opatreniami.

Ak kosačka na trávu náhle odmietne prácu Kosenie trávnika nie je jednou z najkrajších záhradných úloh, ale musí sa to urobiť koniec koncov. Niektorí sa dokonca môžu tešiť na niekoľko kôl s kosačkou. Zábava sa rozplynie dosť rýchlo, keď sa kosačka na trávu náhle nezačne spustiť. Zvyčajne sa to stáva v situáciách, keď ešte nemáte dosť času, ale trávnik naliehavo potrebuje rez.

A teraz? Neprepadajte panike. Problém sa často ľahko nájde a napraví. Našťastie je veľa kosačiek na trávu stále postavených, takže sami môžete vykonávať najdôležitejšie údržby a opravy.

Iba ak vôbec nič nefunguje a dokonca ani špecialista nevie, čo robiť, potom by mohlo byť rozumné zvážiť kúpu nového a prechod na modernejšie zariadenie. Na trh prichádzajú každý rok ďalšie vyvinuté kosačky na trávu, ako to práve teraz ukazuje test kosačky na trávu na stránke Warenvergleich.de.

Kosačka na trávu sa nespustí - môže to byť kvôli nej

Príčina 1: chýbajúce palivoMožno sa na seba usmievate, ale stalo sa to príliš často, takže tento bod by mal byť určite na tomto zozname.Pred spustením kosačky na trávu by ste mali skontrolovať, či je v nádrži ešte dostatok paliva. Ak je to potrebné, stačí pridať trochu viac.Nesprávne palivo môže byť tiež dôvodom, prečo sa kosačka na trávu nemôže naštartovať. Väčšina modelov sa naplní benzínom, ale existujú aj kosačky na trávu, ktoré je potrebné plniť naftou. Nie ste si istí? Potom skúste ďalšie pokusy. V najhoršom prípade by sa motor mohol poškodiť. V príručke alebo v návode na obsluhu nájdete presné informácie o palive, ktoré musí vaša kosačka naplniť. Ak urobíte chybu, mali by ste čo najskôr prečerpať nesprávne palivo a nahradiť ho správnym palivom. Príčina 2: Chybná zapaľovacia sviečka

Bolo doplnené správne palivo, ale kosačka ešte nechce? Možno je to zapaľovacia sviečka. Mohlo by to byť poškodené alebo veľmi znečistené. Ak chcete získať presné informácie, mali by ste sa bližšie pozrieť na zapaľovaciu sviečku. V tomto návode na obsluhu alebo v návode na obsluhu je uvedené, kde presne sa nachádza. Podrobne tiež popisuje, ako sa dá vyriešiť.

Často stačí očistiť zapaľovaciu sviečku starou handrou (bez vody!). Obzvlášť kontakty by nemali byť znečistené, aby mohla iskra preskočiť.

Ak ani potom nefunguje, môže sa poškodiť. Potom si musíte kúpiť nový. Podrobný popis existujúcej zapaľovacej sviečky nájdete. Malo by to byť rovnaké, aby sa zmestili do vašej kosačky na trávu.

Príčina 3: znečistený vzduchový filter

Motor kosačky potrebuje na správne naštartovanie čistý vzduch. Na tento účel majú vzduchový filter. V priebehu rokov sa však v ňom hromadí veľa prachu, nečistôt a dokonca aj oleja. Podľa odborníkov na motorgeraete-stichel.de všetky typy filtrov (papierové vzduchové filtre, penové vzduchové filtre, ...) potrebujú všestrannú kontrolu po približne 25 hodinách prevádzky (alebo štvrťročne). Potom by sa mali dôkladne vyčistiť alebo vymeniť.

  • Nečistoty v papierovom vzduchovom filtri sa ľahko vyliajú. Kompresor je tiež ideálny pre takéto čistiace práce.
  • S penovými vzduchovými filtrami môžete dosiahnuť optimálne výsledky s horúcou vodou a saponátom.

Čo vás bude zaujímať, keď začnete, keď bude vzduchový filter bez nečistôt a nečistôt, budete prekvapení.

Príčina 4: Zablokované nože

Teraz sa pýtate, čo majú nože spoločné s pokusom o spustenie. Dajte si pozor! Ak potiahnete štartovací kábel a nože sú zablokované dole, motor sa nemôže naštartovať. Často si to veľmi ľahko všimnete, pretože kábel je ťažké ťahať.

V takom prípade by ste sa mali pozrieť na spodnú konštrukciu. Niekedy sú niekde chytené alebo sa nahromadili len staré zvyšky trávy alebo malé kamene. Kosačku opatrne otočte nabok a odstráňte všetky prekážky.

Ale pozor! Podľa presseportal.de sú prsty zranené asi v 34 percentách všetkých nehôd na záhrade. Kosačka je na začiatku zoznamu príčin. Odpojte zástrčku zapaľovania benzínových kosačiek na trávu a sieťový kábel pre elektrické kosačky na trávu. Zabráni sa tým spusteniu kosačky počas vašich údržbárskych a čistiacich prác.

Príčina 5: nečinné časy príliš dlhé

Zima bola dlhá a kosačka sa mohla tešiť z rozsiahlej prestávky. To, čo pre vás mohlo byť rovnako uvoľnené, môže viesť k extrémnym problémom so spustením kosačky na trávu. Ak kosačka na trávu stojí príliš dlho nepoužívaná, môže sa stať, že sa nezačne okamžite na jar a môže vyžadovať niekoľko pokusov.

Tento problém sa často vyrieši, ak sa pokúsite spustiť proces trochu častejšie. V niektorých návodoch na obsluhu sa presne uvádza, čo treba urobiť, ak sa kosačka na trávu mala dlhú prestávku.

Príčina 6: špeciálna vlastnosť pojazdných kosačiek

Ktokoľvek, kto môže vlastniť traktorový traktor, môže mať šťastie. To umožňuje veľmi rýchle kosenie veľkých plôch. Na čo by ste však nemali zabúdať, že kosačky fungujú podobne ako auto. Je tiež napájaný z batérie. Ak je toto pole prázdne, motor sa nemôže naštartovať. Preto sa vopred ubezpečte, či je plne funkčný.

Príčina 7: zvláštnosť elektrických kosačiek na trávu

Mnoho z vyššie uvedených príčin neplatí pre elektrické kosačky na trávu. To však neznamená, že štartovanie s elektrickou kosačkou nemôže byť problematické.

Elektrická energia je nevyhnutná pre elektrickú kosačku na trávu. Tu sa môže stať, že napájací kábel má poruchu alebo zástrčka v zásuvke jednoducho nie je správne.

Ak má kábel poruchu, kontaktujte odborníka. Ako laik by ste sa určite mali vyhnúť takýmto opravám.