Záhradné tipy

Mnohonásobné konope dlane - takto sa vysievajú semená


Konopné dlane sa pomerne ľahko množia semenami. Vyžaduje si to však veľkú trpezlivosť a dobrú prípravu, pretože na rozmnožovanie kvetov sú potrebné.

Šírenie konopných dlaní v záhrade južného mora pocit konopných dlaní patrí medzi dlane. Vďaka vetraným palmovým listom poskytujú pocit dovolenky nielen vo vašich štyroch stenách, ale aj na terase alebo na záhrade. Len si predstavte: Klamete na ležadle vo vašej záhrade a palmové listy nad vami - úžasné, nie?

Samotná rastlina však nevytvára pocit južného mora. Trvá to ešte pár. Nič jednoduchšie ako to. Konopné palmy môžu byť ľahko množené semenami. Trvá to len trochu, kým konečne nemáte mierne väčšiu dlaň.

Pri množení semenami je dôležité, že potrebujú oplodnené kvety. Tieto sa však tvoria iba na dlaniach konope.

Mužské a ženské konopné dlane - takto dokážete rozlíšiť rozdiel

Konope dlane patria medzi dve odrody domu. To znamená, že na oplodnenie kvetov sa vyžaduje samec a samica. Obidve sú vybavené kvetenstvami, ktoré dosahujú dĺžku 70 až 90 centimetrov v pestovaných konopných dlaniach. Z povahy a farby kvetov môžete zistiť, či ide o konopnú dlaň mužského alebo ženského pohlavia.

Samec dlane má žlté, veľmi husté lístky. Okvetné lístky dlane sú svetlozelené a riedke. Ovocie je k dispozícii iba vtedy, keď boli kvety opeľované a iba na dlaniach konope.

Semená sa tvoria od decembra do januára. Potom kvetenstvo odstráňte a nechajte ho dobre zaschnúť na teplom mieste, až kým nebudete môcť triasť semenami.

Semená vložte do pôdy s osivom a počkajte

1 Na jar vložte semená do rastúcej pôdy a zakryte ich tenkou vrstvou pôdy. Pôdu udržiavajte vždy mierne navlhčenú a hrnce udržiavajte v teple. Semená môžu klíčiť až rok.

2 Keď sa objaví mladé sadenice, počas rastu ho presuňte do väčšieho hrnca. Substrát by mal byť mierne kyslý. Použite zmes záhradnej pôdy, kompostu a rašeliny a uistite sa, že je pôda voľná, dobre odvodnená.

Starostlivosť o sadenice

3 Hrniec s sadenicami je ideálne umiestnený na jasnom a rovnomerne teplom mieste. V lete môžete kontajner umiestniť vonku, v zimných mesiacoch je lepšie tráviť vo vnútri. Slnko je dôležité, v tme môžete pomôcť s rastlinným svetlom.

Trvá ďalší až tri roky, kým sa zo semenáčika vyvinie robustná, pravá konopná dlaň.

4 Špeciálne hnojivo nie je potrebné, kompost v pôde poskytuje dostatok živín. Konopné dlane naopak vyžadujú relatívne veľké množstvo vody. Uistite sa, že mladá koreňová guľa je vždy dostatočne vlhká. Voda opatrne - po vyschnutí vrchnej vrstvy pôdy môžete rastlinu správne zalievať.

Aby nedochádzalo k zamrznutiu, hrniec bezpodmienečne potrebuje odtokový otvor.

»Tip: Konope dlane tiež darí vo vaniach bez problémov. Do záhrady môžete samozrejme vložiť väčšie exempláre.

Výhoda vane: Ak dáte konopnú dlaň do vane, môžete ju ľahko umiestniť do domu v zime alebo na svetlé miesto v zimnej záhrade. Mali by ste byť obzvlášť opatrní s mladými rastlinami, pretože nie sú odolné voči zimám.