Starostlivosť

Multiple Hollyhocks - Je ľahké pestovať nové rastliny


Každý, kto kedy mal vo svojej záhrade hollyhocks, je zaručený, že sa bez neho nebude chcieť znova venovať. Je preto dobré vedieť, že znásobovanie je vánok.

Hollyhocks sa množia prostredníctvom semien

Rozmnožovanie hollyhockov (Alcea rosea) je jednou z najjednoduchších úloh na záhrade. Propagácia prostredníctvom semien funguje tak dobre, že sa už nemusíte zaoberať ťažkopádnymi metódami. Semená môžete získať pre mnoho rôznych odrôd hollyhock v ktoromkoľvek záhradníckom obchode a tiež online (napr. Tu).

Ale najlepšie na hollyhocks je, že akonáhle kvetu, budete mať vždy semená zadarmo vo vašej vlastnej záhrade.

❀ Zasuňte hollyhocks do záhrady

Výsev hollyhockov do záhrady sa odporúča v období od mája do septembra. Postupujte takto:

1 Semená jednoducho položte na zem a prikryte ich trochou vlhkej pôdy. Dodržiavajte vzdialenosť 40 až 60 cm. Môžete však zasiať aj hustejšie a potom nechať iba najsilnejšie a najkrajšie exempláre.

2 Ak je to možné, vyberte slnečné miesto, aby ste zabezpečili ideálny rast rastlín.

3 Hollyhocks potrebujú teplotu okolo 20 stupňov Celzia, aby vyklíčili. Po krátkej čakacej dobe dvoch až troch týždňov je možné vidieť prvé listy. Hollyhock nemá na pôdu žiadne zvláštne požiadavky.

4 V druhom roku môžete na jar umiestniť okolo rastlín trochu humusu, aby ste zaistili dobrý prísun živín. Kultivácia v vedre ako alternatíva k lôžku je tiež možná. Vyberte si z tohto dôvodu veľmi vysoké nádoby, pretože hollyhocks tvoria hlboko zakorenené korene.

❀ Posuňte a odhalte hollyhocks v dome

Ako alternatívu k výsevu na záhrade môžu byť hollyhocks tiež prenesené na svetlé miesto vo februári alebo marci v dome alebo skleníku. S trochou šťastia kvety, ktoré rastú z týchto skorých semien, budú kvitnúť v prvom roku.

Na druhej strane po výseve na záhrade v lete alebo na jeseň musíte rok počkať, kým si budete môcť vychutnať svieži kvetenstvo. Na pestovanie používajte bežné kvetináče a koncom mája dajte mladé hollyhocks vonku.

❀ Počkajte na rozmnožovanie a premiestnite mladé rastliny

Po kvitnutí cesmíny padajú sušené kvetenstvo a uvoľňujú semená, takže na mieste rastú nové rastliny. Môžete nechať tento prirodzený rozmnožovanie voľne bežať alebo premiestniť obnoviteľné mladé rastliny na požadované miesto.

Tu je postup:

1 Pomocou rýľa prepichnite pôdu okolo hollyhockov hlboko a dovnútra zo všetkých strán. Získate tak kompaktný zemský blok s koreňovým systémom rastliny, ktorý sa zužuje k bodu.

2 Tento blok nadvihnite ako celok a umiestnite ho do pripraveného otvoru v podlahe na novom mieste.

„Môj tip: Mladé rastliny rastú obzvlášť dobre na slnečných a chránených miestach, ako je napríklad južná stena domu.