Záhradné tipy

Výsev hollyhocks - to musíte vziať do úvahy pri výseve


Hollyhocks sú pútavým miestom v každej chate a sú ľahko udržiavateľné. Môžete dokonca pestovať nové rastliny z existujúcich rastlín. Postup nájdete tu.

Získajte semená Hollyhock z existujúcich kvetenstvo

Hollyhocks (Alcea rosea) sú typické rastliny pre záhradnú chatu. Ale aj keď to nemáte, nemusíte sa obávať bez týchto nádherných rastlín sladu. Sú veľmi ľahko udržiavateľné a robustné, a preto sú veľmi vhodné pre začiatočníkov. Semená na siatie sú k dispozícii v každej dobre zásobenej záhradnej predajni.

Môžu sa však získať aj z kvetov existujúcich hollyhockov. Chceli by sme vám presne ukázať, ako to funguje detailne a čo treba brať do úvahy pri sejbe.

➔ Získajte semená hollyhocks

Ak už máte vo vašej záhrade hollyhocks, rastliny vám zdarma dodajú potrebné semená. Počkajte, až kvetenstvo vyschne a vypadne po odkvitnutí, alebo ihneď vysušte zaschnuté časti rastlín. Semená sú v tobolkách, ktoré môžete ľahko vidieť voľným okom.

➔ Zasiať hollyhocks

Semená teraz zasejeme tak, že ich položíme na zem na požadované miesto a prikryjeme ich tenkou vrstvou vlhkej pôdy. Udržujte vzdialenosť 40 až 60 centimetrov. Samozrejme sú možné aj väčšie vzdialenosti. Obnoviteľné rastliny s veľkou pravdepodobnosťou prežijú zimu bez úhony. S trochou kefy poskytnete ďalšiu ochranu. Je tiež možné počkať na siatie, pestovať hollyhocks v malých kvetináčoch od februára a potom ich koncom mája uvoľňovať vonku.

A existuje aj tretia alternatíva: nechajte padajúce kvetenstvo hollyhockov na svojom mieste. Semená potom budú rásť priamo vedľa materskej rastliny bez ich zásahu. V budúcom roku nechajte najsilnejšie a najsilnejšie exempláre a odstráňte pestované rastliny.

➔ Zasuňte hollyhocks do vedra

Hollyhocks sa cítia najpohodlnejšie v posteli. Prírodné podmienky sa však dajú simulovať v vedre. Je dôležité zvoliť čo najvyšší počet plavidiel. Hollyhocks nie sú príliš široké, ale skôr hlboké. Ak vaňa neumožňuje úplný vývoj týchto taprootov, hollyhock nezomrie, ale pravdepodobne sa nevyvinie v celej svojej kráse. Z tohto dôvodu sú hollyhocks dosť nevhodné na zľavy na balkóne.

Prečo kvitnú moje hollyhocks?

Hollyhocks kvitnú v prvom roku, iba ak sú vysiate na jar a aj potom nie je zaručené kvitnutie. Takže sa nebojte. V druhom roku budete odmenení farebnou hrou farieb, vďaka ktorej je Hollyhocks jednou z najpopulárnejších záhradných rastlín.