Ponúk

Hrobový dizajn na jeseň: Hrob tak zostáva atraktívny až do budúcej jari


Len preto, že jeseň je šedá, nemusí na hrobu vyzerať unavene. So správnymi rastlinami zostane atraktívny až do budúcej jari.

Stred: vres, vedľa neho vľavo: ostnatý drôt, vpredu: iskrivý bobule Na jeseň je hrob zbavený letnej výsadby a je pripravený na chladné obdobie. Hrob zostane ozdobený vytrvalými trvalkami, napríklad rôznymi rastlinami vresov, zostane pekný až do budúcej jari. Údržba je nízka. V deň Všetkých svätých môžete tiež pestovanie kvetín rozšíriť. To dáva hrobu krásny pohľad na tento osobitný deň spomienky.

Vyberte si vytrvalé rastliny na výsadbu hrobov

Pri výbere rastlín na jeseň by ste sa mali uistiť, že ste vybrali rastliny, ktoré sú odolné voči mrazu a mrazu. Napríklad:

Všetky druhy vresu a vresu:

Vres je tiež známy pod menom Erika. Je vždyzelená a líši sa podľa farby kvetov. Rastliny ponúkajú široký výber, od bielej po žltú a ružovú až po silnú purpurovú a fialovú. V závislosti od odrody sa vzhľad kvetov tiež líši: buď veľmi krehké kvety alebo väčšie, guľovité kvety na stonkách.

Ostnatý Plant:

Ostnatý drôt potrebuje málo vody a údržbu a je pekný pohľad na celú jeseň. Krík trpaslíkov s jemne rozvetvenými strieborno-šedými konármi listov je známy aj ako strieborný kôš alebo rastrová rastlina. Závod s ostnatým drôtom v skutočnosti nie je odolný voči mrazu. Ak však na jar zmeníte výsadbu hrobov, stále môžete použiť pekný trvalka. Dokonca aj v „suchom“ stave je strieborný kôš stále pekným lákadlom.

Wintergreen:

Ďalším vždyzeleným pútačom, ktorý má okrem červených bobúľ aj bobule, sú falošné bobule. To je tiež známe pod názvami jarabica a americká zimolez. Patrí do rodiny vresov, aj keď sa opticky líši od variantov Erika. Kapsuly z červeného ovocia a tmavo zelené lesklé listy dodávajú hrobom farbu.

Mimochodom, rastliny vresu a falošné bobule kvitnú dobre do zimy. Aj po odkvitnutí sú stále dekoratívne.

Počas chladného obdobia rastliny rastú skvele

Rôzne rastliny majú rôzne požiadavky. Na relatívne malej ploche však nie je možné nájsť dokonalú pôdnu zmes pre každý typ rastlín. V zásade je voľná pôda bohatá na humus vhodná na zmiešanú výsadbu. Pripravte pôdu vykopaním a vložte kompost, potom všetky rastliny rastú dobre.

Po výsadbe nové rastliny dôkladne zalejte. Nalejte čas od času za suchého počasia, neskôr postačuje vlhký jesenný vzduch. Musíte sa natiahnuť iba po zalievaciu plechovku, ak dlho neprší. Pri teplotách pod bodom mrazu už voda nie je potrebná.

Zhrnutie: