Ponúk

Advance a rastlín viniča - tipy na umiestnenie a pôdu


Viničné révy patria medzi najobľúbenejšie lezecké rastliny a slúžia ako optimálne súkromie. Ale buďte opatrní: závod nesmiete vysádzať príliš skoro.

Viničné révy sú populárne a rýchlo rastúce lezecké rastliny. Niekedy je nevyhnutná ochrana súkromia na záhrade. Koniec koncov, sused nemusí vidieť všetko. Existuje veľký výber možností ochrany súkromia. Ale aj keď sú veľmi populárne gabióny, ploty, bambusové rohože atď., V týchto dňoch sa stále častejšie používajú popínavé rastliny. Veľkou klasikou lezeckých rastlín ako prvku súkromia je zvonček. Už od júla presviedča vždyzelenou a kvitnúcou obrazovkou na ochranu súkromia.

Pre množstvo kvetov je však dôležité, aby rastlina nebola umiestnená do postele príliš skoro, pretože je veľmi citlivá na mráz.

Preferujte zvonček od februára

Viničná réva je jednou z rastlín citlivých na mráz, ktoré by sa mali umiestniť vonku až v polovici mája. V chránenom prostredí môžete začať rásť v druhej polovici februára.

Semená nechajte deň vo vode, aby sa zlepšilo ich klíčenie. Rastúcu misu naplňte zmesou mierne vlhkej záhradnej alebo zalievacej pôdy a trochou piesku.

Semená sa rozprestierajú od seba asi štyri až päť centimetrov od seba a misku prikryjú lepiacou fóliou. Miska sa prenesie na svetlé miesto s teplotou okolo 20 ° C a v nasledujúcich dňoch ju vyvetrá. Navlhčite substrát vodnou hmlou z rozprašovacej fľaše. Približne po 18 dňoch semená začnú klíčiť a fóliu môžete odstrániť. Len čo sú sadenice dostatočne silné, prenesú sa do jednotlivých kvetináčov s malými paličkami ako pomôcky na lezenie.

Optimálne umiestnenie v záhrade

Plody viniča potrebujú piesočnatú až hlinitú pôdu so slabo kyslým, neutrálnym alebo mierne zásaditým pH. Rastliny sú dobre tolerované vápnom, vyžadujú veľa živín a milujú podložie bohaté na humus. Záhradná pôda obohatená zrelým kompostom veľmi dobre spĺňa požiadavky viniča. Okrem toho by miesto malo byť slnečné a chránené pred vetrom a malo by mať vhodnú pomôcku na šplhanie. Môže to byť oplotenie, pergola a v zásade akékoľvek zariadenie, ktoré poskytuje dostatočnú oporu pre rýchlo rastúce úponky viniča.

Miesto zvončeka do zeme

Po ľadových svätých prichádzajú malé rastliny vonku. Ak je úsilie na ich pestovanie príliš veľké, nájdete v tejto chvíli v mnohých záhradných obchodoch hotové zvonice. Vložte koreňovú guľu do vody na niekoľko minút a vykopte výsadbové otvory dvakrát širšiu ako koreňová guľa. Výsadbová vzdialenosť by mala byť okolo 30 centimetrov.

Vložte vinič do výsadbových otvorov, naložte zeminu a pripevnite úponky na úponku pomocou povrazu alebo veľmi tenkého drôtu. Pritom buďte veľmi opatrní. Úponky sú stále veľmi chúlostivé a pri hrubom spracovaní sa rýchlo zlomia. Nakoniec silno zaliate novo vysadené vinice.