Výzdoba

Vynásobte hodvábny strom - takto funguje s odrezkami a siatím


Hodvábny strom je v každej záhrade skutočným lákadlom. Ak toho nemáte dosť, môžete ho ľahko znásobiť. Vyskúšajte to! Máte dve rôzne možnosti.

Semená na siatie v predĺžených plodných telách: Váš priateľ v záhrade má hodvábny strom a nemôžete ich vidieť dosť? Alebo už nejakú máte a chceli by ste mať inú? Rozmnožovanie v hodvábnom strome je veľmi ľahké. To môžu urobiť aj neskúsení záhradníci. Najlepšie je, že máte dokonca dve rôzne možnosti. Propagácia sa uskutočňuje výsevom a odrezkami. Obe metódy fungujú rovnako dobre.

➜ množenie výsevom

Hodvábny strom kvitne od júna do augusta. Potom sa vytvoria predĺžené plodnice, ktoré vyzerajú ako fazuľa. Semená sú v nich. Struky sú žltkasté až hnedé a mierne chlpaté. Rastú až 15 centimetrov. Vyberte suché tobolky a opatrne ich otvorte. Semená udržiavajte suché, chladné a tmavé až do sejby.

❶ Výsev začnite vo februári. Pred umiestnením semien do pestovateľskej pôdy nechajte semená presiaknuť vlažnou vodou cez noc, čo podporuje klíčenie.

❷ Potom naplňte nejaké hrnce zeminou a položte na ne semená. Veľmi jemne prikryte substrátom - semená sú ľahké baktérie a potrebujú jas. Potom zvlhčite zem, ale nenamáčajte ju.

❸ Teraz priesvite priesvitný film cez kvetináče alebo prikryte nádoby sklenenou tabuľou, aby sa znížilo odparovanie. Hrnce sú ideálne umiestnené na svetlom mieste s teplotou okolo 25 ° C.

❹ Po niekoľkých týždňoch sa objavia prvé jemné listy. Vo vzdialenosti približne 15 centimetrov odložte sadenice. Uvoľnená pôda a bohatá pôda sú veľmi vhodné.

❺ Počas fázy pestovania musíte pravidelne zalievať, aby bol podklad vždy mierne vlhký. Uistite sa, že nedochádza k zamrznutiu.

❻ Počkajte, kým budú mladé hodvábne stromy stabilné a vysoké najmenej 30 centimetrov, počkajte, kým nebudete vonku. Klíma musí byť tiež správna: mladé rastliny sú citlivé na chlad. Ak chcete strom bezpečne chrániť, vedro je ideálne pre prvé roky života. Ak hrozí riziko námrazy, môžete strom umiestniť na miesto bez mrazu.

➜ Propagácia pomocou odrezkov

Propagácia pomocou odrezkov funguje rovnako ľahko. Tu máte tiež dve rôzne možnosti. Môžete odrezávať odrezky listov alebo odrezávať koreňové odrezky.

Cutting Odrezky listov sú čerstvé tipy na výhonky, ktoré už vytvorili niekoľko letákov. Odrežte rez na dĺžku asi 10 centimetrov a odrežte ho na vlhkú pôdu.

❷ Koreňové odrezky sa ošetrujú rovnakým spôsobom. Táto metóda je však vhodná iba v prípade, ak máte v vedre hodvábny strom a preložíte ho znova. Potom môžete odrezať korene, najlepšie cez koreňový uzol.

❸ Keď sa vytvorilo dosť nových koreňov - viete, že sa objavia prvé letáky - vložte mladú rastlinu do väčšej nádoby.