Starostlivosť

Najobľúbenejšie druhy uhoriek a ich vlastnosti


Uhorky sú v lete veľmi populárne, najmä z vlastnej záhrady. Výber odrôd uhoriek je obrovský. Uvádzajú sa tu najobľúbenejšie odrody a ich vlastnosti.

Uhorky z vlastnej záhrady sú niečo pekné. Vôňa je oveľa intenzívnejšia a škrupina, v ktorej je väčšina vitamínov, sa môže jesť bez váhania. (Tip na čítanie: Sú uhorky zdravé?)

Ak chcete na svojej záhrade pestovať uhorky, máte na výber. Na trh existuje nespočetné množstvo odrôd a nové odrody.

U uhoriek sa zásadne rozlišuje medzi hadími uhorkami, uhorkami a nakladanými a lúpanými uhorkami. Hadí uhorky sú dlhé ovocie, ktoré poznáme aj zo sekcie zeleniny v supermarketoch. Pestujú sa hlavne v skleníku. (Tip na čítanie: rastúce hadí uhorky - pokyny pre skleník a pole)

Uhorka je zvlášť vhodná na pestovanie vonku. Nakladané uhorky sa pestujú predovšetkým na následné morenie alebo konzervovanie, aby zostali dlhotrvajúce. Dnes by sme chceli predstaviť niekoľko populárnych odrôd určených na pestovanie na záhrade.

Stručný prehľad najpopulárnejších druhov uhoriek

Hybrid Hybridné odrody F1

Hybridné sú vhodné na križovatky. 1 za F predstavuje prvú generáciu. Križujete dva druhy uhoriek, aby ste skombinovali pozitívne vlastnosti oboch druhov. Zvyčajne to vedie k odrodám, ktoré sú omnoho odolnejšie a odolnejšie a tiež poskytujú ešte vyššie výnosy. Medzi týmito typmi uhoriek neobsahujúcich horké sú najmä tieto:

  • Klaro
  • Bush
  • víťaz
  • Tanja
  • jazzman
  • Heike
  • Moneta a
  • šprint

odporučiť.

❀ Moneta

Moneta je uhorka stredne skorá a horká. Od polovice mája ich môžete vysiať priamo vonku alebo ich od apríla môžete pestovať v kvetináčoch alebo v chlade. (Tip na čítanie: vychystávanie uhoriek - uvedené výhody a pokyny) Táto odroda uprednostňuje slnečné miesto s výživnou a uvoľnenou pôdou bohatou na humus. Plody sú asi 40 cm dlhé a najlepšie sa konzumujú surové.

❀ Bimbostar

Táto odroda je určite jedným z najlepších uhoriek do záhrady. Aj keď je počasie chladné a vlhké, rastlina produkuje bezsemenné ovocie, každá kvetina prináša ovocie. Horká odroda je odolná aj proti vírusom, svrabom a plesniam. Semená sa môžu vysádzať od polovice mája priamo do postele. Od začiatku apríla je možná predkultúra v chladnom ráme alebo na parapete. Táto odroda je vhodná aj do skleníka.

❀ Silor

Táto malá skleníková uhorka s tmavozeleným ovocím do 16 cm je tiež veľmi produktívna. Jedna rastlina môže produkovať až 40 plodov v jednej sezóne, dlhá doba zberu je jedným z plusových bodov. Plody sú horké a odolné voči plesniam a svrabom. Odporúča sa túto odrodu spresniť na tekvicovom figovom liste. (Tip na čítanie: rafinácia uhoriek - takto sa to robí)

❀ Bidretta F1

Jedná sa o robustný uhorka s pevným ovocím a tenkým rastom. Horká stredne skorá odroda sa darí aj vo veľmi zlom počasí a je odolná proti svrabom a mozaikovým chorobám. Výsev priamo na otvorenom priestranstve od polovice mája. Miesto by malo byť chránené pred vetrom a slnečným žiarením s voľnou pôdou bohatou na humus a živiny.

❀ Diamant F1

Táto stredne neskorá odroda je vynikajúcou kyslou uhorkou a nakladanou zeleninou a je úplne horká. Plody majú lesklý povrch a sú maximálne 9 cm dlhé. Plody sú odolné voči plesniam a môžu sa zbierať od augusta do októbra. Predkultivácia sa môže uskutočňovať v kvetináčoch od apríla, siatím vonku od polovice mája. Pôda by mala byť voľná a výživná, rastlina potrebuje veľa slnka a tepla.

Okus Hocus

Táto odroda je ideálna uhorka a nakladaná zelenina, ktorá obsahuje veľa minerálov. Uhorky sú horké a odolné proti plesniam. Výsev sa môže uskutočniť priamo do postele od polovice mája. Poloha musí byť chránená pred vetrom a slnkom, odroda potrebuje podložie bohaté na humus. Ak sa plody zberajú skoro, výnos sa zvyšuje. Výsev sa musí udržiavať v teple a za sucha musí byť k dispozícii dostatok stojatej vody.

❀ Restina F1

Toto nové plemeno Quedlinburg neobsahuje horké látky a je odolné voči plesniam a iným chorobám. Odroda skorého dozrievania je ideálnym lákadlom a prekvapuje veľmi vysokým výnosom. Od apríla môžete začať pestovať v kvetináčoch, inak od polovice mája zasiať priamo do záhrady. Počas fázy rastu by ste mali rastlinám poskytnúť dostatok vody a pridávať hnojivá. Mali by ste zberať dvakrát týždenne, pretože obdobie zberu je veľmi dlhé.

❀ Delikatesa

Táto odroda so stredne dlhým ovocím je vhodná ako šalát alebo nakladaná zelenina. Predkultiváciu môžete začať v chladnom ráme alebo v kvetináčoch v apríli, od polovice mája potom môžu mladé rastliny ísť do záhrady. Pôda musí byť teplá a uvoľnená a musí obsahovať aj veľa humusu a živín. Najlepšie je vyplniť výsadbové otvory kompostom. Zber sa uskutočňuje v lete až do jesene.

❀ Čínske hady

Tieto dlhé a štíhle uhorky sa môžu vysiať vonku od polovice mája alebo sa môžete rozhodnúť pre predbežnú kultiváciu na parapete alebo v chladnom ráme. Pôda musí byť teplá, bohatá na humus, výživná a pekná a uvoľnená, kompost sa vkladá do výsadbových otvorov. V lete by ste mali veľa vody a dať tekuté hnojivo. (Tip na čítanie: nalejte uhorky - upozorňujeme, že) Plody dosahujú dĺžku až 40 cm a sú zvlášť odporúčané ako surové potraviny.

❀ Flamingo F1

Tento hybrid je horký a odolný voči plesniam, svrabom a listovým škvrnám. Každý kvet tejto uhorky je plodný, plody dosahujú dĺžku až 35 cm. Semená môžete zasadiť do kvetináčov od konca februára, najlepšie je použiť pôdu bohatú na humusy. Rastliny musia byť napojené a dôkladne oplodnené, čo je najlepší spôsob, ako priviesť výhonky k mriežke. (Tip na čítanie: hnojiť uhorky - Ako zvýšiť výnos) Je vhodné rastliny po štyroch až šiestich týždňoch transplantovať na nízke priehrady.

❀ Saladin F1

Ďalšou horkou domácou uhorkou je odroda Saladin F1, ktorá je mimoriadne produktívna. Plody dosahujú dĺžku asi 35 cm a rastú veľmi rýchlo. Táto odroda je však vhodná iba na pestovanie v skleníku alebo pod filmom. Rastliny sú v kvetináči preferované od februára. Potreba vody a hnojív je pri tejto odrode veľmi vysoká.

❀ Tanja F1

Táto uhorka je úplne bez horkých látok a je dlhá až 40 cm. Výnosy sa dajú očakávať veľmi skoro a obdobie zberu je veľmi dlhé. Od polovice mája prebieha priame siatie do postele, od apríla sa môžete pohybovať v kvetináčoch. Táto odroda potrebuje slnečné miesto s humusovo bohatou, uvoľnenou a výživnou pôdou. V lete pravidelne potrebuje dostatok vody a dobré plné hnojivo. Úroda sa potom môže uskutočniť od júla do septembra.

❀ Excelsior F1

Táto rafinovaná, horká odroda je rovnako vhodná ako uhorka a uhorka. Je odolný voči plesniam a svrabom a môže sa pestovať aj v skleníku. Plody sú mierne pichľavé, ale majú veľmi osobitnú arómu.

❀ uhorka Sonja

Uhorka Sonja je veľmi robustná uhorka s voľným výbehom a krabica, ktorá je úplne horká a produkuje plody až 35 cm dlhé. Môžete ju pestovať ako organickú uhorku, pretože je mimoriadne odolná. Uhorka sa dá dobre pestovať aj v skleníku. Potrebuje teplú, uvoľnenú pôdu bohatú na živiny. Miesto by malo byť slnečné. Mali by ste priviazať výhonky nahor na mriežku, aby ovocie mohlo rásť lepšie. Výsev sa uskutočňuje priamo na otvorenom priestranstve od polovice mája a zber sa potom uskutočňuje od júla do októbra.

človek by sa mal spoliehať najmä na odrody bez horkých rastlín, ktoré nie sú náchylné na plesne.