Inštrukcia

Navrhnite si svoju terasu puristickým spôsobom - ako zariadiť modernú eleganciu


S niekoľkými, ale starostlivo vybranými prvkami, môže byť puristická terasa zriadená v okamihu. Dôležitá je iba priama konštrukcia.

O chuti dizajnu terasy je známe, že sú rôzne. Ak to nemusí byť dosť farebné pre jedného, ​​druhý položí ruky na oči. Faktom je, že je Vaša terasa chcete nastaviť. Inšpekcie od príbuzných a susedov sú určite vítané, ale nemali by ste sa do toho nechať rozprávať. Prečo to hovorím tak explicitne?

Puristický životný štýl má svojich nasledovníkov, ale často sa naň tiež pozerá s podozrením. Minimalistický interiér sa často označuje ako príliš riedky, príliš jednoduchý alebo príliš sterilný. To je presne to Menej je väčšia mentalita, s ktorou môžete zariadiť svoju terasu puristickým a teda úplne moderným spôsobom.

Charakteristika puristickej terasy

Začiatky puristického štýlu nábytku nájdete v architektúre Bauhaus. Kubické tvary sú charakteristické, t.j. všetko, čo je štvorcové alebo obdĺžnikové. Takže romantika nezáleží na puristickej terase, rovnako málo ako stredomorská atmosféra. Aj z hľadiska farby zostáva puristicky zariadená terasa pomerne jednoduchá bez toho, aby vyzeral nudne. Svetlé až tmavo šedé farby alebo odtiene v hnedej farbe v kombinácii s matným bielym alebo krémovým odtieňom vedú k modernému vzhľadu.

Jednoduché podlahy so svetelnými efektmi

Podlaha terás je obyčajne pokrytá drevenými doskami alebo terasovými dlaždicami. Pri puristickom dizajne môžete tiež použiť drevo ako základný materiál, mali by ste sa však uistiť, že panely alebo dosky sú položené na veľkú plochu. Pri výbere farby si nevyberajte stredomorský tón, ale choďte v smere antracit alebo taupe. Hladký betónový povrch, ktorý môžete maľovať podľa svojich predstáv, je skutočne minimalistický. Ak už terasa existuje, je možné staré poschodie renovovať kamenným kobercom. Príklady a pokyny na pokládku marmorix.de. Svetlé pásy, ktoré sú položené na podlahu, dodajú konečný dojem a dodajú vašej puristickej terase lesk.

Navrhovanie puristickej terasy - nábytok a dekorácie

Puristic neznamená nepredstaviteľné, takže môžete nechať svoju kreativitu voľne fungovať. Nech už je to patio nábytok alebo dekorácie, zostaňte rovno. Je povolený salónikový nábytok, modely bez ozdôb, ktoré sa najlepšie hodia na tmavý ratan s ľahkou podlahou, alebo ako variant z ľahkej tkaniny s tmavou podlahovou krytinou - veľký výber na gartenxxl.de. Vankúše poskytujú pohodlie, ale kvetinové látky alebo svetlé farby sú tabu. Vzory v čiernej a bielej farbe sú vhodnejšie pre puristickú terasu.

Galéria obrázkov: puristický nábytok

Kvetinové aranžmány a vodné prvky

Čerešničkou na torte sú rôzne rastliny. Na puristickú terasu sa nehodia ani plastové ani terakotové kvetináče. Namiesto toho sa používajú kubické kvetináče, ktoré nájdete vo všetkých možných veľkostiach na adrese plant.com. Keď sú šľachtené rastliny umiestnené vedľa seba, môžu dokonca fungovať ako rozdeľovače miestnosti, aby urobili väčšie terasy trochu pohodlnejšími alebo aby od seba oddelili určité oblasti.

Kontajnerové rastliny - moje návrhy pre puristickú terasu:

 • krušpán
 • Olivenstämmchen
 • Palmetto
 • kosodrevina
 • Brautmyrte
 • Gingo
 • Hosta

V závislosti od vášho rozpočtu a samozrejme osobného vkusu si môžete terasu okoreniť vodou. Aj tu je jednoduchšia a elegantnejšia.

Pekný príklad: vodný prvok s guľôčkou z nehrdzavejúcej ocele na stĺpiku (stĺpec)

Dekoratívne kamene

Dekoráciu udržiavajte čo najmenšiu. Na trhu je teraz nespočet dekoratívnych kameňov, ktoré sa dajú dokonale umiestniť na puristickú terasu. Tieto kamene sa objavujú zvlášť moderné a elegantné v uvedených kvetináčoch. Buď jednoducho posypané alebo ako vrchná vrstva na pôde.

možné varianty kameňa:

 • mramor čipy
 • drvené kamenivo
 • čadič Rozdeliť
 • žula Rozdeliť
 • Lavamulch
 • kremeň

Mimochodom: Vaša puristická terasa by sa mala vždy zhodovať s domom, aby sa vytvoril harmonický celkový dojem.