Ponúk

Polievanie a hnojenie kôry - Ako na to správne


Vďaka svojej intenzívnej vôni je kôra korenia malá hviezda v záhrade. Ak chcete vôňu udržať dlhšiu dobu, je potrebné pravidelne kôru a hnojenie kôry.

Kôra korenia je veľmi smädná

Kôra korenia (Senna corymbosa) je skutočným „častým konzumentom“ a nezvláda dobre sucho. Nutričné ​​požiadavky sú tiež vysoké a je nevyhnutné pravidelné hnojenie počas vegetačného obdobia. Preto nesmiete nechať rastlinu pre seba. Keď dostanete korenistú kôru, musíte si byť vedomí, že vyžaduje určitú údržbu. Okrem zalievania a hnojenia musíte korenkovú kôru pravidelne rezať a repotovať.

Ako správne naliať korenie

Kôra korenia má vysoké nároky na vodu. Pravidelné zalievanie je prvou povinnosťou hobby záhradníka, aby táto krásna rastlina mohla rozvinúť svoj kvet. Koreňová guľa v žiadnom prípade nesmie vyschnúť, pretože kôra korenia reaguje veľmi rýchlo na nedostatok vody so stratou listov. Okrem toho už viac nevytvára kvety.

Na ideálnom mieste na úplnom slnku môžu byť v teplých letných mesiacoch potrebné dve zavlažovania denne, ktoré by ste potom mali podať raz ráno a raz večer. Keď vám voda počas dňa poškodzuje korenistú kôru, zvyšuje ich pracovnú záťaž. V horúcom vzduchu sa veľká časť vody vyparuje zo substrátu bez toho, aby sa dostala do kôry korenia. Ak z praktických dôvodov nie je možné zalievanie z praktických dôvodov popoludní alebo popoludní, nalejte vodu priamo do vedra. Kvapky vody na kvetoch a listoch vyzerajú ako páliace poháre v horiacom slnku a môžu v skutočnosti spáliť kôru korenia.

Dôležité: vytvorte drenáž a zabráňte zamrznutiu

Napriek vysokej potrebe vody nemá korenistá kôra rád zamrznutie. Ak voda v tanieri zostane dlhú dobu, môžete ľahko zistiť, či ste napájanie zalievali. V tomto prípade je substrát a koreňová guľa stále dostatočne nasýtená a vodu môžete vyliať.

Drenáž z hrubého materiálu, ako sú kamienky, pemza alebo expandovaná hlina v vedre, pomáha chrániť kôru korenia pred zamokrením. Je to dôležité, pretože zamokrenie môže viesť k hnilobe koreňov. Voda, ktorá dosiahne drenáž, voľne odteká z odtokového otvoru v vedre a už nemôže stúpať.

V zime nalejte korenie

V zime je spotreba koreniny v kôre výrazne znížená. Rastlina potom zvyčajne stráca časť svojich listov. Čím tmavšia a chladnejšia je zimná časť vašej kôry korenia, tým výraznejšia bude strata listov. Kôra korenia nepotrebuje hnojivo počas zimy.

Ako správne hnojiť kôru korenia

Vysoká nielen voda, ale aj nutričné ​​potreby koreniny. Z tohto dôvodu si ako substrát vyberte pôdnu nádobu bohatú na živiny a hnojte ju tekutými hnojivami každé dva týždne. Počas obdobia kvitnutia môžete interval tiež skrátiť na sedem až desať dní.