Inštrukcia

Grilovaná bravčová pečienka - udržuje mäso šťavnaté a jemné


Pečené bravčové mäso z rúry chutí naozaj skvele. Grilovaná bravčová pečienka je naopak senzačná. Skvelá alternatíva k obvyklým grilovaným potravinám.

Na grile si môžete pripraviť aj pečenú bravčovú pečeň, na vonkajšej strane lahodnú kôrku, vo vnútri jemnú a šťavnatú. To však nemusí vždy vychádzať z rúry. Na grile môžete pripraviť aj pečené bravčové mäso. To, čo môže znieť ako veľká výzva, je v skutočnosti kus koláča. Dokážu to aj všetci, ktorí obyčajne na grile používajú klobásy a zeleninu.

Jedinou požiadavkou pre tento projekt je, že máte gril s vekom. Napríklad rýchlovarná kanvica, pretože s tým môžete grilovať aj nepriamo, a to je presne to, čo musíte urobiť s pečeným bravčovým mäsom.

Čo znamená „nepriamy gril“?

Nepriame grilovanie je zhruba porovnateľné s varením v konvekčnej peci. Dvierka rúry vždy udržiavajte zatvorené pre rúru, ale veko pre nepriamy grilovanie. Vďaka tomu je mäso na grile rovnako jemné a zostáva šťavnaté ako v rúre. Pri grilovaní je však dôležité, aby ste vždy pozorne sledovali teplotu. V prípade kanvice na grilovanie je možné ju nastaviť pomocou ovládacích prvkov na spodnej časti misky a na vrchu vo veku. Spodná strana zabezpečuje prívod kyslíka, zatiaľ čo regulátor vo veku slúži iba na jemné nastavenie (zdroj: www.egarden.de). Teplota v mäse sa naopak dá ľahko skontrolovať pomocou pečeného teplomera.

Okrem teploty je tiež dôležité používať brikety, pretože udržujú lepšiu teplotu a správne ich umiestňujú. Uprostred kanvice je vždy miska na grilovanie, do ktorej môže odkvapkávať tuk. Potom brikety prídu.

Ako grilovať pečené bravčové mäso nepriamo

1Pečte bravčové pečené na ruky, nakrájajte na dno a nakrájajte, keď ho nakrájate na bok. Keď skončíte, mali by ste mať pred sebou veľký kúsok mäsa. Ak je pre vás táto varianta príliš komplikovaná, môžete kus mäsa rozrezať ako motýľ a potom ho poklepať na rovinu.

2 Teraz je to o plnení kúska mäsa. Všetko, čo sa vám páči, je tu povolené. Môžete napr. Kefa s horčicou alebo barbecue omáčkou a naplňte bylinkami alebo slaninou. Čo tak napr. ale tiež plnená bravčová panenka s olivovou tapenádou (recept tu), grilovaná bravčová panenka Tennessee so slaninou (recept tu) alebo grilovaná bravčová krkovička v toskánskom štýle (recept tu)?

3Ak je kus bravčového mäsa úplne naplnený, musíte ho zvinúť a priviazať k praženému šnúru. Ak ste nikdy predtým nedosiahli úspech alebo neviete, ako to urobiť, môžete si pozrieť toto video a zistiť, ako sa to robí.

4 Teraz musíte gril predhriať na mierne teplo, t. J. Asi 180 stupňov, aby ste mohli grilovať nepriamo neskôr. Na tento účel brikety ukladajte iba napravo a naľavo a do stredu umiestnite hliníkový podnos.

5No pečené bravčové mäso dajte do stredu grilu, t. J. Priamo nad hliníkovú panvicu, a potom zatvorte veko. Teraz si môžete sadnúť, pretože pečenie teraz trvá asi 1 až 1,5 hodiny. Počas tejto doby je dôležité, aby ste pozorne sledovali teplotu grilu.

6.Skontrolujte teplotu jadra mäsa občas pomocou pečeného teplomera. Po dosiahnutí teploty približne 75 stupňov upečeného mäsa je pečené bravčové mäso pripravené. Potom môžete pečienku odobrať a rozrezať a po krátkom odpočinku ju servírovať.