Sadenice

Káva Bush: Záleží na správnom mieste


Kávové puzdro je nenáročné a ľahko sa udržuje. Správna poloha je však nevyhnutná pre optimálny rast. Tu si môžete prečítať, ako to vyzerá.

Káva je atraktívna rastlina, ktorá sa darí v miestnosti alebo na záhrade, v závislosti od jej veľkosti. Vždyzelený ker dorastá do výšky jedného až dvoch metrov, vonku za priaznivých podmienok rastie omnoho vyššie. Existujú rastliny, ktoré dosahujú výšky až deväť metrov. Krík bohužiaľ neposkytuje vlastnú kávu.

Od veku štyroch do piatich rokov však kvitne pravidelne a prináša plody. Prvé zelené, potom tmavo červené bobule nie sú vhodné na potešenie z kávy, ale dajú sa dobre použiť na reprodukciu. Aby to mohlo ísť tak ďaleko, musíte vytvoriť optimálne podmienky polohy. Pretože až potom sa rastlina môže vyvíjať skvele.

Kávové puzdro ako izbová rastlina

Svetlé, vzdušné a veľa priestoru, to sú podmienky pre zdravý rast. Umiestnite rastlinu na svetlé okno, ktoré môžete v prípade potreby počas obeda odtieňovať. Jasné slnko nie je dobre tolerované, najmä u mladých kríkov, listy horia ľahko.

Staršie kávové kríky môžu dostať viac slnka a po zvyknutí na miesto je poludňajšie slnko tiež v poriadku. Ak nemáte miesto v blízkosti jasného okna, pomôžte s rastlinnou lampou (ako je táto), potom kávové kríky rastú v tmavšom rohu miestnosti. Koncepty sú tiež škodlivé, potom kávové puzdro odhadzuje listy. Veľa priestoru je dôležité, pretože krík sa šíri veľmi rýchlo.

Káva Bush vonku

Keď sú teploty na konci jari stabilné, káva sa môže presunúť na balkón, terasu alebo do záhrady. Slnko lepšie znáša vonku, ale pomaly si zvykne na zmenenú situáciu. Pozor, ak teploty klesnú na jeseň, potom sa musí krík vrátiť späť do domu. Ideálne je zimné miesto s teplotami medzi 15 a 20 ° C.

Väčšie kríky sa dajú úplne premiestňovať vonku. Venujte pozornosť miestu s ochranou pred vetrom a slnkom - ale nie priamo pred osvetlenými stenami domu. Stena odráža teplo a ker skutočne potrebuje veľa vetiev. Aby získal jednotný tvar, môžete krík prerezať podľa obsahu svojho srdca. Neurobí žiaden trestný čin, ale opäť vyjde na rozhranie. Takto získate huňatý a guľový tvar.

Stručne povedané: Ako nájsť správne miesto