Inštrukcia

Výsadba ricínového oleja - Ako pestovať zázračný strom


Výsadba ricínového zariadenia nevyžaduje veľa úsilia. Okrem toho rastlina rýchlo rastie a môže rýchlo uzavrieť medzery v posteli.

Fazuľa ricínová (Ricinus communis) je rodom mliečnych rias a tvorí v tejto rodine jediný rod Ricinus. Zdá sa, že ako zelená ruka sa rastlina natahuje smerom k svetlu. Termín zázračný strom sa dá vysledovať až po rýchly rast ricínového oleja. V skutočnosti je zázrak strom jedným z najrýchlejšie rastúcich druhov rastlín pozorovaných v Európe.

Takto vyzerá to správne miesto pre koliesko

Miesto by ste si mali zvoliť s ohľadom na prírodné podmienky rastliny. Predovšetkým je už spomenutá radosť z rastu. Rastlina potrebuje dostatok priestoru a dorastie do výšky človeka už po niekoľkých týždňoch. Výška troch metrov nie je neobvyklá v priebehu niekoľkých mesiacov. Keďže sa korene veľmi šíria, neodporúča sa výsadba priamo na chodníku alebo na okraji rybníka.

Aby bol zázrakový strom doslova obdivovaný, jediná pozícia je samozrejme výhodou. Ak je k dispozícii dostatok miesta, ricínový olej je tiež príjemným prízvukom v posteli, najlepšie v kombinácii s pestujúcimi letnými kvetmi alebo trvalkami.

Koliesko obvykle preferuje slnečné miesto. Dokonca ani horiace poludňajšie slnko nemôže poškodiť tropickú rastlinu. Miesto na slnku zaistí nielen zdravý rast, ale tiež podčiarkne farebnú príťažlivosť rastlín a zvlášť intenzívne zvýrazní bohatú červenú kvetinu. Ak rastlina nezíska miesto na slnku, lístie zmizne. Ako solitérna rastlina je ricínová bôba tiež vystavená silnému vetru. Môžu poškodiť listy a výhonky. Preto venujte pozornosť miestu chránenému pred vetrom.

Môže byť rastlina pestovaná v vedre?

Výsadba v vedre je celkom možná. Zázrakové stromy však budú rásť menej pôsobivo. To má zase výhodu, že sa vám rastliny budú páčiť niekoľko rokov. V teréne sa ricínové bôby často pestujú iba ako jednoročná plodina. Kontajnerové rastliny si prichádzajú na svoje vlastné na slnečnom mieste na terase alebo na pozadí postelí a hraníc.

Ale zvážte: Ak zasadíte ricínové bôby do vedra, má to vyššie nároky na vodu a živiny ako v exteriéri.

Vyberte správny substrát

❍ vonku:

Ricínový olej je z hľadiska kvality pôdy pomerne nenáročný. Mali by ste však venovať pozornosť niekoľkým veciam, aby sa rastlina mohla rozvíjať optimálne a aby neexistovali žiadne príznaky nedostatku. Napríklad by substrát mal byť čerstvá a výživná pôda. Dôležitá je aj dobrá priepustnosť. Pokiaľ ide o priepustnosť do pôdy, je potrebný takt. Ak je pôda príliš priepustná, živiny sa rýchlo prepláchnu.

Pôdu môžete vylepšiť kompostom a hnojom približne dva týždne pred plánovanou výsadbou. Mali by ste tiež uvoľniť pôdu a vyčistiť kamene, konáre a zvyšky.

❍ v vedre:

Ak má byť koliesko vysadené v vedre, je veľmi dôležitý vysokokvalitný substrát, pretože rýchlo rastúca rastlina má na absorpciu živín k dispozícii iba malý priestor. Pretože strom zázrakov je jedným z hlavných spotrebiteľov, obsah živín v vedre sa spotrebúva obzvlášť rýchlo. Preto používajte vysoko kvalitnú rastlinnú pôdu, ktorú pridávate s kompostom a rohovkami.

Výsadba ricínového oleja - vysvetlené krok za krokom

Po ľadových svätých, okolo polovice mája, sa dajú vysadiť zázračné stromy. To zaisťuje, že rastlina bude mať dosť času do budúcej zimy na vývoj stabilného koreňového systému. Pri výsadbe postupujte takto:

  1. Pripravte pôdu podľa popisu.
  2. Namočte koreňovú guľu rastliny do vody.
  3. Vykopte výsadbový otvor dvojnásobok veľkosti koreňovej gule.
  4. Vytvorte odtok proti zamrznutiu.
  5. Vložte koliesko do výsadbového otvoru.
  6. Naplňte zem.
  7. Dobre zatlačte podlahu.
  8. Rastlinu dostatočne zalejte.

dôležité:
Ak má byť niekoľko rastlín v skupine, je potrebné si uvedomiť rýchly rast a súvisiace vysoké nároky na priestor. Udržujte výsadbovú vzdialenosť najmenej jeden meter, aby sa rastliny mohli dobre rozvíjať a nemuseli bojovať o vodu a živiny.

Výsadba ricínového oleja: prehľad výhod a nevýhod

✔ Výhody:

Rastlina ricínového oleja je atraktívna rastlina, ktorá môže vylepšiť akúkoľvek záhradu a je tiež okouzlujúcou vo vani na terase. Rastliny sa pomerne ľahko kultivujú a budú pôsobiť svojím pôsobivým rastom.

✘ Nevýhody:

Zázračný strom potrebuje dostatok priestoru, aby nič nebránilo jeho metrom vysokému rastu. Okrem toho je rastlina jedovatá, čo môže byť nebezpečné pre malé deti a domáce zvieratá. Predovšetkým semená rastlín predstavujú skutočné nebezpečenstvo. Príjemná chuť nebráni deťom a domácim zvieratám jesť semená. Nebezpečenstvo pochádza z Ricina. Je to jeden z najtoxickejších prírodných proteínov vôbec. Konzumácia len pár zŕn môže viesť k smrti. Účinné antidotum zatiaľ nie je známe. Ochrana semien pred deťmi a domácimi zvieratami je preto nevyhnutnosťou!