Kategórie Sadenice

Sadenice

Chia Energy Bars Recept: Ako sú pripravené

Energetické tyče sú zvyčajne dosť drahé. Sú takí ľahko pripravení. Čo tak napr. niekedy s barom chia energy? Energetické tyčinky Chia sú rýchlo pripravené. Je to jedna z najdôležitejších potravín v Južnej Amerike po tisíce rokov a naďalej poskytuje energiu a vytrvalosť mnohým obyvateľom Andských ostrovov - čo sa myslí pod rastlinou chia.
Čítajte Viac
Sadenice

Brokovnica na vavrínoch: 3 dôležité tipy na boj

Ak sú na listoch višňového vetra jasné škvrny, musíte konať rýchlo. Od tej doby je čerešňový vavrín infikovaný brokovnicou. Svetlé škvrny na listoch označujú brokovnicu. Brokovnicu možno rozoznať podľa skutočnosti, že na listoch rastlín sa tvoria jasné škvrny.
Čítajte Viac
Sadenice

Candying kiwifruit - Takto sa to robí

Kandizované kivi sú skutočnou pochúťkou pre podnebie. Bohužiaľ, vždy sú veľmi drahé. Ale prečo si ho kúpiť, keď to dokážete sami? Kandizované kiwi sú vynikajúcou desiatu, ktorá ich nepozná - lahodné kandizované ovocie zo supermarketu, ktoré je veľmi obľúbené u mladých i starých.
Čítajte Viac
Sadenice

Video: vlasové ruže - je to také ľahké

Ruže sú obľúbené u väčšiny hobby záhradníkov. Ak si chcete užiť krásne kvety každý rok, nezabudnite zimu ruží zimovať. Patrí sem aj hromadenie ruží - práca, na ktorú sa často zabúda. V tomto videu Jörg Schneider zo záhradnej škôlky Schneider v Berlíne Kladow vysvetľuje, prečo je hromadenie peňazí také dôležité a predovšetkým ako to robiť.
Čítajte Viac
Sadenice

Sladký zázvor - Ako si pripraviť sladké a korenené občerstvenie

Je to trochu časovo náročné, ale vždy to stojí za to: ak ste skutočným fanúšikom zázvoru, určite by ste si mali zázvorový cukrík sami vyrobiť. Máte dve možnosti. Kandizovaný zázvor je o niečo drahší Kandizovaný zázvor je jedným z tipov zasvätených medzi sladkosťami. Koniec koncov, mnohí poznajú ázijské zázvorové hľuzy iba ako prísada do čínskych alebo indických jedál alebo ako sprievod k sushi.
Čítajte Viac
Sadenice

Pivoňky nekvitnú - príčiny a tipy na krásny kvet

S blížiacim sa letom budú pivonky opäť kvitnúť. Nerobia to za vás? Neprepadajte panike! Tento problém sa zvyčajne dá vyriešiť rýchlo. Ak pivonky nemôžu kvitnúť, môže to mať niekoľko príčin: Každý rok na začiatku leta, keď sa otvárajú kvety pivoniek, si množstvo amatérskych záhradníkov vychutná nebeskú atmosféru v ich zelenej oáze.
Čítajte Viac
Sadenice

Skladujte zeler - takže z toho niečo máte celú zimu

Zeler je jedným z druhov zeleniny, ktorú je možné bez problémov skladovať. Pre optimálny výsledok nie je teplota pri skladovaní úplne irelevantná. Pred zmrazením nakrájajte zeler na malé kúsky. Rovnako ako väčšina hľúz a koreňovej zeleniny sa dá zeler ľahko skladovať na záhrade niekoľko mesiacov po zbere.
Čítajte Viac
Sadenice

Plánovanie kôlne - 7 bodov, ktoré vám pomôžu

Dvere príliš malé a príliš málo priestoru, akonáhle záhradný dom stojí, môžete takmer nič zmeniť. Preto platí nasledujúce: Plánujte správne pred nákupom. Ak by ste chceli byť na záhrade a tešiť sa z krás rastlín, skôr či neskôr budete určite túžiť po záhradnej kôlni.
Čítajte Viac
Sadenice

Výživné hodnoty z červenej repy - to všetko je v hľúzach

Na zdravie červená repa, pretože zimná zelenina je nielen chutná, ale aj posilňovacia. Koniec koncov, je korenené mnohými zdravými ingredienciami. Červená řepa je skutočný posilňovač fyzickej kondície. Je pravda, že jej zemitá chuť nie je červená repa určená pre každého. Je to však jedna z najzdravších a najlacnejších ozimnej zeleniny.
Čítajte Viac
Sadenice

Video: Správne zimovanie fíg - tipy a triky od profesionálov

Fíkovník je jednou z najpopulárnejších stredomorských rastlín v nemeckých záhradách. Mnohí sa však stále vyhýbajú tomu, aby privádzali figovník do svojej záhrady. Koniec koncov, zimy v Stredomorí nie sú také studené ako na severe. V Nemecku však môžete fík stále priviezť aj v zime bez toho, aby ste spôsobili akékoľvek škody.
Čítajte Viac
Sadenice

Sušenie levandule - takto sa to robí

Vysušené kvety sa môžu použiť rôznymi spôsobmi, napríklad ako vrecká alebo ako cukor. Aby nestrácala svoje éterické oleje, je potrebné pri sušení zohľadniť niekoľko vecí. Dokonca aj v deň starej mamy sa sušený levanduľa používala na pranie čerstvej vône a na utieranie mól.
Čítajte Viac
Sadenice

Rezanie ruží na jar - takto sa to robí

Keď sa púčiky forsythia otvoria, jarná práca sa začne v ruženci. Ruža musí okrem iného napr. správne rezať. Ruže sa rezajú prvýkrát na jar Roses s prekvapujúcou silou kvetu a bezchybným zdravím počas celej záhradnej sezóny, čo si každý amatérsky záhradník želá.
Čítajte Viac
Sadenice

Navrhovanie bylinkovej záhrady - 21 nápadov pre veľké a malé záhrady

Predchádzajúca1 z 21dále Jasne oddelené, ale stále jedno: Kombinácia zeleninovej a bylinkovej záhrady Ak chcete mať zeleninovú a bylinkovú záhradu štruktúrovanú, je najlepšie zasadiť jednotlivé postele. Okraje dreva sú zreteľne oddelené medzi posteľami a chodníkmi. späť 1 z 21viac zreteľne oddelených, ale stále jeden: záhradno-bylinná záhradná kombinácia
Čítajte Viac