Kategórie Inštrukcia

Tulipán - rastlina, starostlivosť a rez
Inštrukcia

Tulipán - rastlina, starostlivosť a rez

Tulipán je jedným z najpopulárnejších okrasných stromov v nemeckých predzáhradkách. Vedeli ste, že drevo sa dokonca používa na výrobu hračiek? Tulipán (Liriodendron tulipifera) patrí do rodiny rastlín magnólie a tvorí tam jeden z dvoch druhov tulipánov.

Čítajte Viac
Inštrukcia

Wintering Camellia - Ako na to správne

Dobré prinesenie kamélie v zime nie je raketová veda. Je však potrebné zvážiť niekoľko dôležitých bodov, aby mohli dobre prežiť chladné obdobie. Kamélie dokážu dobre znášať nízke teploty, aby kamélie mohli budúci rok opäť skvele kvitnúť, musíte rastliny dôkladne prezimovať.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Zimné macešky - Ako na to správne

Macešky sú jednou z prvých kvetov, ktoré kvitnú na záhrade. Ale iba ak ste ich chránili a priniesli ich dobre počas zimy. Macešky potrebujú ochranu v zime Po dlhej a studenej zime srdce mnohých bije o niečo rýchlejšie, keď v záhrade uvidia prvé kvety.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Video: pripravte tekvicovú polievku sami - recept a pokyny

Niektorí sa tešia na tekvicovú sezónu po celý rok. Tu sa určite počítam. Sotva môžem čakať, keď sa tekvica konečne vráti do regálov supermarketu alebo keď dostanem čerstvé tekvice na týždennom trhu. Na jednej strane samozrejme s mojimi deťmi môžem vyrezávať vtipné tváre do ovocia a na druhej strane variť čerstvú tekvicovú polievku.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Ukladanie cibule - jednoduché a nekomplikované

Cibuľa môže byť uložená zvlášť dobre a na dlhú dobu, ak vezmete do úvahy niekoľko dôležitých bodov. Tu nájdete cenné tipy. Žiarovky môžu byť skladované po dlhú a nekomplikovanú dobu. Žiarovky zvyčajne trvajú dosť dlho, ale existujú rozdiely, niektoré sú vhodnejšie.
Čítajte Viac
Inštrukcia

19 nápadov: originálne holubníky pre každý vkus

Predchádzajúca1 z 19viac Dom vtákov v čiernom lese Tento dom vtákov pripomína typický dom v Čiernom lese. Je veľmi podrobný - preto sú súčasťou jeho charakteristické rolety a balkóny. Tento vtáčik tiež ponúka dostatok priestoru pre niekoľko vtákov. previous1 of 19viac vtáčieho domu v štýle Čierneho lesa
Čítajte Viac
Inštrukcia

Viacnásobné vistárie - prezentované 3 rôzne možnosti

Wisteria vyzerá jednoducho fascinujúco na záhrade. Ak nemôžete vidieť dosť kvetu, môžete ľahko rozmnožiť vistériu. Tu sú 3 rôzne možnosti. V lete, keď kvety lejú z vistárie modrú alebo purpurovú farbu na domové fasády a viničové tŕne, poskytujú nielen malebný pohľad pre záhradkárov a milovníkov kvetín.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Zber cibule - ideálny čas

Cibuľa by sa nemala vyberať náhodne. Na to je optimálny čas. Čo to tu je? Listy cibule musia byť suché. Pri zbere cibule vo vašej vlastnej záhrade je dôležité upraviť ideálny čas. Čas zberu je zvyčajne koncom augusta / začiatkom septembra.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Pepřový chutney: 3 recepty na napodobňovanie

Papriky sú oveľa viac ako len chutné surové jedlo. Z tohto môžete napr. tiež vykúzliť chutné chutneys. Sú chutné a predovšetkým rýchlo pripravené. Chutne Paprika chutí korenené a často trochu sladké Paprika v šaláte, papriková nátierka, plnená paprika, papriková polievka - áno, zeleninu je možné použiť na vykúzlenie mnohých rôznych a predovšetkým chutných jedál.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Zimná dlaň - ako prežije chladné obdobie

Palmy ventilátorov pochádzajú z teplejších oblastí a nie sú zvyknuté na nízke teploty. Preto ich musíte v zime dobre chrániť. Inak to neprežijú. Palmy ventilátora netolerujú studené Palmy ventilátora poskytujú pocit v južnom mori v dome a na záhrade. Keď ich uvidíte, automaticky túžite po slnku, pláži a mori.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Hnojenie zeleru - Ako to urobiť správne

Veľké hľuzy a silné listy si každý milovník záhrady želá zelerovú úrodu. Z tohto dôvodu musí byť pôda výživná od výsadby až po zdvíhanie. Pestovanie zeleru vo vlastnej záhrade nie je ťažké. Záhradníci musia byť trpezliví. Obzvlášť mladé rastliny začnú poriadne rásť.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Sušenie zeleru - pôžitok po celý rok

Sušený zeler sa často používa ako korenie v polievkach a dusených mäsoch. Nemusíte nevyhnutne kupovať korenie. Zeler sa ľahko suší. Ako? Poviem vám to tu. V kuchyni sa často používajú iba hľuzy alebo stonky zeleru a aromatické listy sa vyhadzujú.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Červená repa: prezentované 3 chutné recepty

Ak máte radi polievku z červenej repy, nemusíte variť boršč. Polievku z červenej repy si môžete pripraviť aj inak. Čo si myslíš? z týchto 3 receptov? Cukrová polievka sa dá pripraviť rôznymi spôsobmi. Ak ste jedli len červenú repu ako dusenú zeleninu, niečo vám skutočne uniklo.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Preferujú baklažány - ako to urobiť správne

Ak chcete zozbierať veľa baklažánov, musíte vedieť predovšetkým jednu vec: vonku nerastú veľmi dobre. Preto je vhodné uprednostniť baklažány. Aubergíny potrebujú veľa tepla To isté platí pre baklažány ako pre cukety a paradajky: ak chcete hojne zbierať, musíte uprednostniť zeleninu milujúcu teplo z juhu, pretože letá v našich zemepisných šírkach sú často iba mierne teplé.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Rezanie ruží na jeseň - na čo dávať pozor

Rezanie ruží na jeseň: Niektorí odborníci na ruže radia proti nemu. Iní to obhajujú. Čo môžete bezpečne odrezať a čo by ste mali nechať čo najviac, viac tu. Ruže, ktoré nesú šípky, sa na jeseň nesekajú. Ak sa dni na konci jesene skrátia a ružové postele sa postupne vyrábajú v zime, mnohí amatérski záhradníci sa zaoberajú otázkou: „Môžem na jeseň rezať svoje ruže?
Čítajte Viac
Inštrukcia

Švajčiarsky mangold: vynikajúci recept s rôznymi možnosťami

Pesto Genovese pozná takmer každého. Vedeli ste tiež, že si môžete pripraviť pestého švajčiarskeho mangoldu? Je to veľmi jednoduché a možno ho meniť znova a znova. Švajčiarsky mangold pesto je pripravený v blesku Rovnako ako švajčiarsky mangold, pesto pochádza aj zo Stredomoria. Tak prečo nie len vykúzliť pestého zo švajčiarskeho mangoldu?
Čítajte Viac
Inštrukcia

Friting cuketa - zaručene uspieť

Cuketa sa môže pripraviť rôznymi spôsobmi. Pečieme presne takto. Aby si cukina zachovala svoju osobitnú chuť, mali by ste venovať pozornosť niekoľkým tipom. Cukety uvarené na panvici Dnes sa veľa záhrad a kuchýň stalo nevyhnutnými pre cukety. Je to jedna z najpopulárnejších zeleniny a je obľúbená najmä počas hlavnej úrody od júla do októbra.
Čítajte Viac