Kategórie Inštrukcia

Výsadba artičokov - vysvetlené krok za krokom
Inštrukcia

Výsadba artičokov - vysvetlené krok za krokom

Správne pestujte a pestujte artičoky (Cynara) a potom si na jeseň pochutnajte na domácej pochúťke: ako to môžete urobiť. Artičoky sú skutočnou pochúťkou Bez ohľadu na to, či sú varené, vyprážané, vyprážané alebo dip - artičoky, sú skutočnou pochúťkou. Chuť je mierne kyslá a v kuchyni sa dá skutočne všestranne použiť.

Čítajte Viac
Inštrukcia

Výsadba klinčekov - Takto sa darí rastlinám

Jarné klinčeky patria medzi nenáročné rastliny a očarujú nádherným kvetinovým vzorom. Na správnom mieste sa každý môže osviežiť pri mori kvetov. Pernaté karafiáty sa daria aj v skalkách Dianthus plumarius, známy skôr ako perie, je trvalka a vytvára krásny kvetinový vzor pripomínajúci vankúš.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Video: Zostavte si odpadky sami - vysvetlite krok za krokom

Nádoby na odpad nie sú presne najkrajšie záhradné dekorácie. Vo dvore, kde sa k nim dá skutočne dostať najlepšie, rozostrujú pohľad. Je ťažké ich použiť v prístreškoch alebo garážach. Kam umiestniť nádoby na odpadky, ktoré potrebujete, ale ktoré by ste sa najradšej skryli? Riešenie je veľmi jednoduché: škatule na odpadky alebo
Čítajte Viac
Inštrukcia

Naparovanie zemiakov - takto sa to robí správne!

Umývanie, lúpanie, sekanie - zemiaky sa nemôžu konzumovať bez predchádzajúceho spracovania. Aby ste čo najviac využili vitamíny, môžete ich uvariť namiesto ich uvarenia. Vysvetľujeme, ako to funguje správne. Parenie si zachováva dôležité vitamíny Zemiaky, podobne ako iná zelenina, ponúkajú veľa vitamínov.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Propagovať azalky - je to také jednoduché

Nastal čas na jar. Potom môžete svoje azalky znásobiť odrezkami. Ale pozor! Je treba zvážiť niekoľko vecí. Existujú rastliny, z ktorých nemôžeme vidieť dosť. Azalky sú nepochybne jedným z nich. A ak sa vám rastliny veľmi páčia, má zmysel odtiahnuť z nej pár žiakov.
Čítajte Viac
Inštrukcia

10 najlepších bestsellerov a rýpadiel

Lopatu alebo rýč na záhradu si môžete kúpiť v ktoromkoľvek železiarstve. Takmer vo všetkých prípadoch však za jeden a ten istý produkt platíte podstatne viac ako v internetových obchodoch, ako je Amazon. Cenový rozdiel je zrejmý najmä pri značkových výrobkoch, ako sú Fiskars, Gardena alebo Wolf Garten.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Video: urobte si zemiakové lupienky sami - chutné a zdravé

Niekedy existuje veľká šialenstvo pre niečo slané a mastné. Väčšina z nich radšej vezme vrece zemiakových lupienkov. Mmmm chutné, ale bohužiaľ dosť nezdravé. Zakúpené čipy sú plné chuťových prísad, konzervačných látok a farbív. Ako vždy. Môžete si pochutnať na zemiakových lupienkoch bez viny svedomia, ak sú domáce.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Vhodné izbové rastliny na leto - prehľad

Izbové rastliny skutočne dodajú vašim štyrom stenám tú domácu atmosféru. Nie každá rastlina je však vhodná pre každý domov. S domácou dlaňou môžete vo svojich štyroch stenách vytvoriť exotickú atmosféru, rastlinné rastliny vytvárajú domácu atmosféru, a to vizuálne aj zlepšením vnútornej klímy.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Sú uhorky zdravé?

Uhorky sa skladajú z asi 97 percent vody a nemajú takmer žiadne kalórie. Sú však skutočne zdravé a poskytujú telu dostatok vitamínov? Hovoríme vám. V uhorkách je veľa vitamínov, či už ako šalát, zeleninová príloha alebo v polievke - uhorky chutia dobre vo všetkých konšteláciách a dávajú vám istú dávku čerstvosti.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Witch Hazel: Prehľad odrôd a ich vlastností

Hazel čarodejnice je kvitnúcim vrcholom zimných záhrad. Rovnako ako u mnohých iných rastlín existuje aj iný druh lieskových orechov. Náš malý prehľad ukazuje, o aké ide. Líska japonská Čarodejnica liesková, ktorá je známa aj pod botanickým názvom lieska liesková, zaujme jemnými kvetmi na jeseň av zime.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Zvýšte atraktivitu záhradníctva a záhradníctva pre deti

Deti radšej hrajú na záhrade, ale radi pomáhajú aj pri práci. Tu nájdete, čo môžete očakávať od najmladších a tipy na ihrisko. Skutočnosť, že záhrada, ak je prevádzkovaná ako čistá úžitková záhrada, možno určite považovať za zdroj sebestačnosti, sa už niekoľkokrát spomínala v našich rôznych článkoch.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Vytváranie zmyslovej záhrady: 32 nápadov pre záhradu, aby ju videli, cítili, chutili, počuli a cítili

Predchádzajúci1 z 32Ďalší Pozri: Žltý slnečný klobúk Dobrá zmyslová záhrada sa vyznačuje tým, že optimálne osloví všetkých 5 zmyslov. Vidieť, cítiť, chutiť, počuť a ​​cítiť. Aj keď sú zmyslové záhrady preferované v materských škôlkach alebo pri práci s pacientmi s demenciou, môžu tiež zapôsobiť na návštevníkov vašej záhrady.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Výsadba begónie: ako kvitnú kvety!

Výsadba begónie na záhrade nie je nijako zložitá. Pri výbere miesta a údržby musíte vziať do úvahy iba niekoľko dôležitých vecí. Existuje viac ako 1000 druhov begónií, ktoré sú ľahko udržiavateľné a kvitnúce. V závislosti od odrody sú vhodné do záhrady a do okien. Ako izbová rastlina si begónia osvojuje svoje vlastné.
Čítajte Viac