Kategórie Starostlivosť

Starostlivosť

Konzervatórium: ochrana pred teplom a chladom pomocou roliet atď.

Tak krásna ako zimná záhrada, v zime aj v lete sa môže rýchlo stať nepríjemnou. Nie však, ak poskytujete ochranu pred teplom a chladom. Zimná záhrada s izolačným filmom na okenných tabuľách Zimné záhrady sú veľmi príjemné, pretože v nich môžeme na jar sedieť chránené pred poveternostnými vplyvmi a pozerať sa na prírodu, ktorá sa pomaly zobúdza z hibernácie.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Vyrobte si liči čaj sami - vynikajúci recept pre fanúšikov Ázie

Liči ochutnávajú šťavnaté a sladké jedlá a vylepšujú mnoho ázijských jedál. Z toho sa však dajú pripraviť aj vynikajúce nápoje. Napríklad (ľadový) čaj. Čaj z liči ochutnáva teplý i studený liči sú už dlhú dobu známe nielen milovníkom ázijskej kuchyne. Ovocie z Číny a Thajska s červenkastou špičatou kožou a bielym, sladkým a kyslým mäsom nájdete v plechovkách aj čerstvé v mnohých supermarketoch.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Blanch špenát - takto sa to robí

Pri varení špenát stráca zelenú farbu a veľa vitamínov. Aby sa tomu zabránilo, malo by sa to na krátku dobu vyraziť. Prečítajte si, ako to funguje. Špenát je úplne chutný a veľmi obľúbený ako príloha s mladými i starými. Nemusí to však byť vždy smotanový smotanový špenát z oddelenia mrazených potravín, aj keď je čerstvo uvarený, je to špenátový zážitok.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Hnojiť koriander - menej je často viac

Väčšina ľudí pozná koriander iba z korenia. Korenie si môžete zasadiť sami bez veľkého úsilia. Tu nájdete, ako je koriander správne hnojený. Koriander je neoddeliteľnou súčasťou ázijskej kuchyne. Zelená bylina sa používa ako korenie chleba alebo v perníku.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Dajte cibuľu - takto sa to robí

S lahodným steakom ochutená zelenina obzvlášť chutná. Už ste niekedy dali cibuľu sami? Jednoducho chutné. Tu je jednoduchý sprievodca. V zásade môžete nakrájať akúkoľvek cibuľu kyslou cestou, je to samozrejme ľahké najmä s malými perličkami, pretože ich nemusíte nakrájať na kúsky.
Čítajte Viac
Starostlivosť

Výsev gumy - Ako sami pestovať gumy

Gumový strom je nielen robustný, je tiež ľahko ošetriteľný a preto ideálny závod pre začiatočníkov. Detská hra sa rozmnožuje. Aj bez odrezkov. Gumové stromy sa ľahko množia Je veľmi ľahké množiť gumový strom pomocou odrezkov. To však predpokladá, že už máte strom rodu Ficus Elastica.
Čítajte Viac